LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİME SAHİP ÇIKMAK İÇİN HEP BİRLİKTE HAREKETE GEÇELİM

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitimiş, Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Hatay Şube Başkanı Mustafa Günal, “laik ve bilimsel eğitime sahip çıkmak için birlikte hareket etme” çağrısında bulundu.

Günal, basın açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Milli Eğitim Bakanlığı’nın laik ve bilimsel eğitimden uzak, Atatürk ve Cumhuriyeti yok sayan ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ isimli müfredat taslağına karşı sessiz kalmayacağız. Bu taslak, eğitim sistemimizi ideolojik bir bakış açısıyla şekillendirme tehdidi taşımakta; bilimsel ve laik eğitimden uzaklaşarak, ezberci ve dogmatik bir eğitim anlayışını teşvik etmektedir.

Eğitim-İş olarak, bu taslağa karşı sesimizi yükseltmek, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda laik ve bilimsel eğitimden yana olduğumuzu göstermek için imza kampanyası başlatıyoruz.

8 Mayıs 2024 tarihinde, taslağa ilişkin tespitlerimizi iletmek için Bakan Yusuf Tekin’le görüşmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na gidiyoruz.

Unutmayalım, laik ve bilimsel eğitim, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı eğitim, çocuklarımızın en temel haklarından biridir. Bu haktan asla vazgeçmeyeceğiz. Hep birlikte bu taslağın geri çekilmesi için mücadele edelim.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.