ALTAY “STK’LARIN GÜÇBİRLİĞİ YAPMASINDAN YANAYIZ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Muhtarlar Sendikası Genel Başkanı Mustafa Altay, Türkiye Belediye Başkanları Birliği (TBBB) Başkanı Mehmet Yeloğlu’nu ziyaret etti.

Mehmet Yeloğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, birliğin faaliyeti hakkında konuğunu bilgilendirdi.

Türkiye’deki tüm belediye başkanlarının üye olduğu, Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin Türkiye’nin önemli bir sivil toplum kuruluşu haline geldiğini anlatan Yeloğlu, “8 arkadaşımızla 2012 yılında kurduğumuz birliğimizin bugünkü üye sayısı 2 bin 500’ü bulmuş durumda. Buralara geleceğimizi o günlerde düşünmek çok zordu. Ama şuna inanıyorduk belediye başkanları gerçekten sahipsiz insanlar. Belediye başkanı olduğu zaman içerisinde etkili, başkanlığı bittiği zaman arkadaşlarımız adeta sahipsiz insanlar durumuna düşüyorlar. Biz de belediye başkanlarımızın özlük haklarını sosyal haklarını koruyup kollamak adına bu birliği kurduk” dedi.

Yeloğlu, faaliyetleri arasında eğitim semineri ve proje çalışmalarının yer aldığına dikkat çekerek, “Kamu ve Sivil Toplum İşbirliği ile Belediyelerde İklim Değişikliği Hakkında Bilgilendirme, Bilinçlendirme ve Eylem Planı Hazırlama Eğitimi Seminerleri” gerçekleştiriyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının görevi; sorunları çözmek ve çözüm önerileri sunmaktır. Bu konuda önemli adımlar attığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Ayrıca, belediye başkanlarının haklarının korunup yeni hak kazanımları sağlanması için Ankara bürokrasisinde önemli çalışmaları da takip ettiklerinin altını çizdi.

ALTAY: MEHMET YELOĞLU’NUN TBBB BAŞKANLIĞINA SEÇİLMESİ BİZLERİ MUTLU ETMİŞTİR

Türkiye Muhtarlar Sendikası Genel Başkanı Mustafa Altay da, kabulünden dolayı TBBB Başkanı Mehmet Yeloğlu’na teşekkür etti.

Antakya Belediye Başkanlığı döneminde başarılı hizmetlere imza atan Mehmet Yeloğlu’nun Türkiye Belediye Başkanları Birliği Başkanlığına seçilmesinin kendilerini gururlandırdığını belirten Mustafa Altay, “Değerli başkanımızın çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Türkiye Muhtarlar Sendikası bizde yeni bir sivil toplum kuruluşuyuz. STK’lar her zaman dayanışma içerisinde olmalı ve güçbirliği yapmalıdır. Yakında ülke genelinde örgütlenmeye başlayacak olan sendikamızın muhtarların sesi olacağına inanıyoruz. Ayrıca sendikamız STK’lar ile uyum içerisinde çalışacaktır ve ülkemiz menfaatine atılacak her adıma birlikte hareket edeceğimizin sözünü veriyorum” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.