VEFAT EDEN KIZI ADINA KAMPANYA BAŞLATTI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ODTÜ Eymir Kültür Vakfı iş birliği ile Ekim ayında temelleri atılan ve yeni eğitim- öğretim döneminden önce tamamlanması planlanan İMYO için anlamlı bir kampanya başlatıldı. Çok genç yaşta kaybettiği kızı Yağmur Hazal Atalay Sayın için “Bir Tuğla da Sizden Olsun” kampanyasını başlatan baba Mustafa Atalay kızının adının İSTE’de yaşatılmasına aracı olacak. Kampanyadan sağlanan fon ile ülke sanayiinde büyük ihtiyaç duyulan teknik ara eleman ihtiyacını sağlayacak İMYO’da eğitim görecek öğrencilerle Yağmur Hazal Atalay Sayın hep 29 yaşında olacak.

Mustafa Atalay kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada,“Kızım hastalığı süresince ve aramızdan ayrıldıktan sonra çok sayıda öğrenciye yardımcı olacak bir burs fonuna yaklaşık 600.000 TL ile destek oldu. Hepinize bunun için de ayrıca teşekkür ediyoruz. Bir Tuğla da siz katkıda bulunmak isterseniz bu kampanyaya bağış yapabilir ve gençlerin uygun koşullarda eğitim görmelerine katkıda bulunabilirsiniz” çağrısında bulundu.

Öncelikle bu anlamlı kampanyayı başlatarak bağışlara aracı olan Mustafa Atalay ve ailesi ile kampanyaya destek veren tüm bağışçılara teşekkür eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ise “Doktora eğitimimi tamamladığım ve araştırma görevlisi olarak görev yaptığım ODTÜ’den arkadaşlarımın başlattığı kampanyayı çok kıymetli buluyorum. Yağmur Hazal Atalay Sayın yolu İSTE’den, İMYO’dan geçen herkesin anılarında sonsuza kadar yaşayacak… Kendisine Allah’tan rahmet yakınlarına ve sevenlerine şahsım ve kurumum adına baş sağlığı diliyorum” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.