KÖPRÜDEN DÜŞECEK BETON PARÇALARININ BİR İNSANA ZARAR VERMESİ Mİ BEKLENİYOR?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Şubat depremlerinde büyük yıkıma uğrayan Hatay’da ulaşımı sağlayan köprü ve kavşakların da hasar görmesi üzerine tehlike saçtığı uyarısı yapıldı.

Antakya-Samandağ karayolundaki eski hastane kavşağı TOKİ konutlarının olduğu bölgede bulunan üst geçitteki köprünün betonarme duvarlarında çatlaklık ve kırılmaların oluştuğu ve aşağıya doğru sarktıkları görüldü.

Köprünün altından yaya olarak geçen vatandaşlar ve sürücüler için tehlike arz etmesi dikkat çekti.

Çevre sakinleri köprüden aşağıya sarkan betonormelerin tehlike saçtığı uyarısını yaparak, biran önce önlem alınması olası bir facianın önüne geçilmesi için çağrıda bulundular.

TÜM KÖPRÜ VE KAVŞAKLAR İNCELENMELİ

Vatandaşlar, deprem sonrası ağır hasar alan ve ulaşımı sağlayan bölgelerin incelenmesi, hasar alan bölgelerin ivedilikle onarılmasını istediler.

Hatay’da özellikle Antakya’da ulaşımın her geçen gün büyük bir sorun olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, “Kapatılan yollar ve köprülerin onarımı yapılarak trafiğe açılmalıdır. ‘Tehlikeli’ diye kapatma ile sorun çözülmüyor, aksine sorun daha da büyüyor. Görülen eksiklikleri tamamlayıp, güvenli hale getirilerek sorun çözülüyor” görüşünü savundular.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.