HBB ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ EMİN ÇEKER’DEN “YALAN İDDİALARA” SUÇ DUYURUSU!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Emin Çeker, sosyal medya yoluyla; “Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma, Dezenformasyon, Hakaret ve İftirada” bulundukları gerekçesiyle bazı sosyal medya hesaplarının yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunarak cezalandırılmalarını istedi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına 2024/7542 soruşturma numarası ile başvuran Çeker, başta H. B. ve A. G. olmak üzere, “Kamu kaynaklarını kullanarak” lüks evler yaptırdığı, ağaç kestiği, yeni yollar açtığı, maliyetli duvarlar ördürdüğü” gibi idiiaları yalanladı.

Çeker, Savcılığa verdiği dilekçesinde, deprem nedeniyle evlerinin kullanılamaz hale geldiğini, bu nedenle demir profil ve biriket ile ailelerinin barınması için çalışma arkadaşları ile birlikte birkaç konut yapmaya çalıştıklarını belirterek; “Şüphelilerin geçmiş paylaşımları incelendiğinde sürekli belediye işlerini ve çalışanlarını yıpratmak üzere sistematik şekilde yalan paylaşım yaptıkları görülmektedir.

Paylaşımlardaki iddialar tamamen asılsızdır. Eve giden gizli bir yol açıldığı gibi komik iddialarda dahi bulunulmuştur. Tamamı yalandır, iftiradır, kişilik haklarıma hakarettir. Şüpheliler bu eylemlerini sosyal meyda aracılığıyla yapmıştır” dedi.

19 yıllık devlet memuru olan Çeker ve paylaşımlarda adları geçenler Savcılığa verdikleri dilekçede, konuya ilişkin tüm belgeleri de ek olarak sundu.

Belgeler arsında, yol açılmadığına ilişkin uydu fotoğrafları, konut yapan firmanın bilgileri ile sözleşmeleri, örülen duvar vb işlerin faturaları, banka dekontları, tapu gibi birçok evrak yer aldı.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.