HATAYLILAR TOPLAM 3.424 SANDIKTA OY KULLANACAK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel seçime geri sayım sürüyor. Başkan adaylarının da yerel seçime yönelik programları; ilçe, mahalle ziyaretleri, mitingler, iftar buluşmalarıyla yoğun bir şekilde devam ediyor.

Hatay genelinde de 15 ilçede seçim gerçekleştirilecek. Hatay Valiliği, seçimde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için tüm tedbirlerin alındığını duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi : ” Toplam Kurulan Sandık Sayısı : 3.424

Toplam Seçmen Sayısı : 1.078.130

Seyyar Sandık Sayısı : 13

Alınan güvenlik tedbirleri kapsamında;

Seçim günü 5.121 polis ve 3.303 jandarma olmak üzere toplam 8.424 güvenlik personeli, 1 helikopter, 9 toma, 2 ShortLand, 1 Ural, 19 Zırhlı Araç, 584 Ekip Otosu ve 43 motorize ekip görevlendirilmiştir.

Depremden en fazla zarar gören vatandaşlarımızın sandığa daha rahat ulaşmasını temin etmek üzere 7 ilçede 96 konteyner yerleştirilmiştir.

Seçim nedeniyle vatandaş tahliyesi yapılmak üzere 8’İ Antakya’da olmak üzere tüm ilçelerimizdeki 21 noktadaki bürolarımızda 122 personel görevlendirilmiştir. Bu sayede Hatay iline gelen veya Hatay ilinden giden vatandaşların yol ücretlerinin karşılanabilmesi adına tahliye.afad.gov. Tr adresine işlenecektir.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.