ADALET PARTİSİ, LÜTFÜ SAVAŞ’I DESTEKLEMEK İÇİN KENDİ ADAYINI ÇEKTİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel seçimlere sayılı günler kala Türkiye’nin en fazla konuşulan İlleri arasında yer alan Hatay’da Adalet Partisi Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayını Lütfü Savaş’ı desteklemek amacıyla geri çektiğini duyurdu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, CHP Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki, Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aydın Günaydın ve Adalet Partisi HBB adayı Orhan Dede’nin katıldığı, Expo HBB Meclis Toplantı salonunda düzenlenen basın toplantısında söz alan Genel Başkan yardımcısı Günaydın, Lütfü Savaş’ın Hatay’ın tüm sorunlarını en ve çözümlerini en iyi bilen aday olduğunu, Hatay’ın stratejik bir bölgede olduğunu ve demografik yapısının bozulmaması gerektiğini belirterek; “Şu anda ülkemiz yerel bir seçime gidiyor. Bir çok ilde ve ilçede adaylarımız var. Ancak Hatay’ın çok hassas bir yapısının olduğunu parti olarak biliyoruz. Parti İdare Kurulumuzun ve Genel Başkanımızın görüşüyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Orhan Dede’yi Hatay’ın tüm problemlerini bilen, bu şehirle ilgili ileride yapılabilecek tüm projeleri hayata geçiriceğine inandığımız Lütfü Savaş beyefendinin lehine çekme kararı almış bulunmaktayız.” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise Adalet Partisi’nin Türkiye’nin köklü partilerinden biri olduğunu dile getirerek; “Son dört yılda yangınlarla başlayıp pandemiyle devam eden ve yaklaşık 14 ay önceki çok büyük felaketle sonuçlanan ve onun komplikasyonlarıyla aylardır boğuştuğumuz bir süreç yaşıyoruz. Bu süreç içerisinde kendi çıkardıkları adayı Hatay’ın özel konumu ve gelmiş olduğu bu pozisyonu görerek bizim lehimize çekilmeleri gerçekten de hem ülkemiz açısından hem şehrimiz açısından hem de partimiz açısından çok değerli bir karardır.

Ben Adalet Partisi ailesine bu düşüncelerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.