DEPREMZEDE GÜREŞÇİLER ŞAMPİYONAYA DAMGA VURDULAR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asrın felaketini en ağır biçimde yaşayan şehrimizin güreş konusunda gururu gençleri Afyon’da, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Spor Salonu’nda düzenlenen Bilal Tabur U17 Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasına damga vurarak elde ettikleri Türkiye dereceleri ile bir kez daha gururumuz oldular.

Deprem sonrası şehrimizde antrenman yapma imkanlarının yetersizliği sebebi ile Muğla’da alanında deneyimli hocalar nezaretinde Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasına hazırlanan Cuma Han Elçi 45 Kg.’da Türkiye üçüncüsü, Mehmet Hanifi Sarp 51 Kg.’da Türkiye en iyi Üçüncü ve Yusuf Küspeci 71 Kg.’da Türkiye beşincisi oldular.

Elde edilen derecelerin gurur verici olduğunu söyleyen Madenboyu Futbol Okulu Yöneticisi Mehmet Deviren açıklamasında; ”Yaşadığımız büyük sıkıntılar sonrasında böylesine elde edilen başarılar bir nebze de olsa hepimiz için moral ve motivasyon olmaktadır. Yaşanan büyük felakete rağmen yılmadan çalışmalarına Muğla’da devam eden gençlerimiz bizler için gurur kaynağı oldular. Madenboyu köyümüzün gururu Cuma Han Elçi bir kez daha göğsümüzü kabarttı. Kendisini yürekten kutluyor Milli Forma ile çıkacağı maçlarda başarılar diliyorum. Yine aynı şekilde memleketimizin evlatları Mehmet Hanifi Sarp ve Yusuf Küspeci kardeşlerimide kutluyor başarı dileklerimde bulunuyorum.”dedi.

Güreşçi gençlerin başarılarında büyük pay sahibi olan Antrenör Ali Arıkoğlu yaptığı açıklamada; ”Türkiye Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan U17 yaş yıldızlar Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasında Güreş hayatına Muğla da devam eden sporcularımız

45 kg. Cuma Han Elçi Türkiye 3.sü ve en iyi 3. olmuştur.

51 kg Mehmet Hanifi Sarp en iyi 3. olmuştur .

71 kg Yusuf Küspeci Türkiye 5.si olmuştur.

Depremden sonra bu çocuklara kucak açan kıymetli hocalarım Bünyamin Emik, Mustafa Boylu,Abdullah Aldemir ve Onur bozan a yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca bu çocukların Muğla’ya gitmelerinde büyük katkı sağlayan sporcu yetiştirme Daire başkanımız Dünya şampiyonumuz Sayın Selçuk Çebi’ye gönülden teşekkür ediyorum.

Gururumu güreşçilerimizde büyük emekleri olan Antakya belediyesi başkanımız İzzettin Yılmaz beye ve onun ekibine de yürekten teşekkür ediyorum.Daha güzel başarılar da buluşmak dileği ile kardeşlerimize bundan sonraki müsabakalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.