DENEYAP ÖĞRENCİLERİ PROJE AŞAMASINA GEÇİYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Gençlik Merkezi bünyesinde oluşturulan Deneyap Teknoloji Atölyelerinde iki yıllık eğitimin tamamlandığı, proje uygulama sürecine geçileceği bildirildi.

Geleceğin mühendislerini, teknoloji girişimcilerini ve teknoloji liderlerini yetiştirmek amacıyla eğitim vermek üzere kurulan Deneyap Teknoloji Atölyeleri, Deneyap Türkiye Projesi kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının ortak çalışmasıyla hayata geçti.

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin 2 yıl önce açılan deneyap Teknoloji Atölyelerinin artık son haftalarına girildiğini belirterek “Yapılacak son derslerden sonra 2 yıllık eğitim sürecini öğrencilerimiz tamamlamış olacak ve artık 1 yıllık proje sürecine girecekler” dedi.

Toplam 36 aylık eğitim sürecinin son aşaması, bir yıllık proje süresinde de artık geçlerin 2 yıldır aldıkları uygulamalı olarak gördükleri derslerin eğitimlerini gerçekleştireceklerini ifade eden Keskin “Şuan 25 Şubata kadar tekrardan deneyap öğrenci alımları için sınavlarımız başlamış durumda. Sınav tarihlerimiz başladı, ön müracaatlarını yapmaları gerekiyor, 25 Şubat son tarih. Güzel etkinlik, güzel bir organizasyonla ve projeden faydalanmaları açısından gençlerimizin özellikle 25 Şubat’a kadar ön kayıtlarını kesinlikle gerçekleştirmeleri gerekiyor. En önemli maddemiz bu zaten bu süreç tamamlandıktan sonra müracaatlar gerçekleştikten sonra bu işin önce yazılı sınavı, hemen ardından da uygulama sınavı gerçekleştirecek” diye konuştu.

Şuanda Türkiye genelinde 139 tane deneyap teknoloji atölyesinin bulunduğunun altını çizen Ahmet Keskin Sınavlar eşzamanlı gerektirilecek ve bu geçlerimiz önümüzdeki günlerde tekrardan sınavı kazandıktan sonraki dönemde 11 farklı ders branşında, robotik kotlama, ileri robotiğe kadar ders görmeye devam edecekler. Bu hafta sonu güzel bir proje etkinliği gerçekleştirdik. Her proje, her dersin ardından gerçekleştirdiğimiz proje şenliğinde yine yeni dönem de alacağımız deneyap öğrencilerimiz için de geçerli olacak. Bu anlamda şuan ilkokul 4 ve 5 sınıf, ortaokul 8’ci sınıf ve lise 9’cu sınıf ve hazırlık sınıflarındaki öğrencilerimiz 2024 yılı itibariyle deneyap sınavlarına girmeye hak kazanıyorlar. O yüzden bu yaş grupları tutan, bu sınıflarda okuyan tüm öğrencilerimizi deneyap alanımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.