18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ MÜZESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okullar yarı yıl tatiline girdi ve derslerinde başarı için büyük çaba harcayan çocukların dinlenme zamanı. Dinlenme dönemlerinde onlara ve ailelerine Çanakkale ruhunu yaşatacak bir mekan haberimizin konusu. Geçtiğimiz yıllarda 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde Yayladağı Belediyesi tarafından Şenköy’de açılan 18 Mart Çanakkale Şehitleri Müzesi..

Daha kapıdan adımınızı attığınız anda Çanakkale Savaşı sırasında cephede asker kalmadığı için askere çağırılan ve orada şehit olan ‘Onbeşliler’ kareografisinin karşıladığı 18 Mart Çanakkale Şehitleri Müzesinin her bir köşesi ayrı bir gurur verici tarihimiz.. Seyit Onbaşı maketi, şehitler anıtı, 57. Alay, mevziler, Nusret Mayın Gemisi, tematik savaş krokileri ve sinevizyon odasını gezerken duygu dolu anlar yaşamak için ne duruyorsunuz Şenköy 18 Mart Çanakkale Şehitleri Müzesi sizleri bekliyor.

GAZİ TOP MERMİSİ MÜZEDE..

İlk günden itibaren yoğun ziyaretçi akınına uğrayan Şenköy 18 Mart Çanakkale Şehitleri Müzesinin Seyit Onbaşı bölümünde artık Çanakkale muharebesinde kullanılan gazi top mermisi de sergileniyor. Prof.Dr. Ali Arslan tarafından müzeye hediye edilen gazi top mermisi ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Haftanın altı günü ziyaretçilerini ağırladıklarını söyleyen Müze yetkilisi Necmettin Eğilmez yaptığı açıklamasında: “Müzemiz Pazartesi günü haricinde her gün ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Gelen tüm misafirlerimize eşlik ederek Seyit Onbaşıyı, Gazi top mermimiz, şehitler anıtını, 57.Alayı, mevzileri, Nusret Mayın Gemisini ve burada bulunan tüm unsurları anlatırken onların gözlerinde gördüğüm gururu ben her anlattığımda yaşıyorum. Tarihimizde çok önemli bir yere sahip olan Çanakkale Savaşını detaylı bir biçimde anlatan 18 Mart Çanakkale Şehitleri Müzemizi herkesin gelip ziyaret etmesi gerektiğini düşünüyorum. Yarı yıl tatili olduğundan öğrencilerimiz aileleri ile birlikte yoğun bir biçimde müzemize gelmektedirler. Çanakkale ruhunu yaşamak isteyen herkesi Şenköy’e 18 Mart Çanakkale Şehitleri Müzesini ziyarete davet ediyorum.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.