YAZAR DERYA ARSLAN, ‘GELECEĞİN YAZARLARIYLA’ BULUŞTU

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altınözü ilçesinin eğitim öğretim konusunda örnek olmasının yanında, düzenlenen etkinlikleri ile de farkını ortaya koymaya devam eden Altınkaya Anaokulu son dönemin gözde yazarlarından Derya Arslan’ı konuk etti.

Milli Eğitim Bakanlığının sosyal ve kültürel etkinlikler yoluyla öğrencilerin dilin zenginliklerini tanımasını ve kültür taşıyıcısı olan sözcüklerle buluşmalarını sağlamak amacıyla okul öncesinden liseye tüm sınıf kademelerinde uygulanmak üzere başlattığı “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” kapsamında Uzman Daveti konuğu olarak Altınkaya Anaokulu öğrencileri ile bir araya gelen Yazar Derya Arslan oldukça faydalı bir söyleşiye imza attı.

Edebiyat, Eğitim, Türk Edebiyatı kategorilerinde yazdığı eserler ile bilinen Yazar Derya Arslan aynı zamanda Deprem felaketi sonrası çıkardığı son eseri Sol Yanımdan Üşüdüm “Sürgün” kitabının tüm gelirlerini Hatay’daki depremzede kız çocuklarının eğitimine harcaması ile herkesin takdirini kazanmış isim olarak da çıkıyor karşımıza.

Altınkaya Anaokulu tüm sınıflarının katılım gösterdiği programda eline aldığı çocuk kitabı ile öğrencilere merhaba diyen Yazar Derya Arslan, okumanın ne denli önemli olduğu vurgusu ile başladığı konuşmasında kitabın yazım ve oluşum aşamalarını anlattıktan sonra okuduğu hikaye kitabı ile ilgili miniklerle karşılıklı sohbetler gerçekleştridi. Minik öğrencilerin program boyunca Yazar Derya Arslan’ı pür dikkat dinlemeleri ve akabinde katılım göstermeleri, okulun onlara verdiği başarılı eğitimi gözler önüne serdi adeta.

Okul yönetiminden böyle bir davet aldığında son derece heyecanlandığını ifade eden Yazar Derya Arslan açıklamasında; ”Bir çok imza günü gerçekleştiren bir yazar olarak minik öğrenciler ile bir arada olmanın verdiği heyecan tarifi imkansız bir duygu. Öğrencilerimiz ile gerçekleştirdiğimiz interaktif söyleşimizde onların katılımları, özgüvenleri ve cümleleri ne denli iyi bir eğitim aldıklarını gösterdi bana. Bugün geleceğimizin teminatı minikler ile bir aradaydık ve söyleşimizin sonunda büyük çoğunluğunun büyüyünce yazar olacağız demeleri beni ayrıca duygulandırdı. Böylesine muhteşem bir programa beni davet eden kıymetli okul yöneticilerime, öğretmenlerimize ve de minik öğrencilerimize çok ama çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Yazar Derya Arslan’ı okullarında öğrencileri ile buluşturmaktan son derece mutluluk duyduklarını ifade eden Altınkaya Anaokulu Yöneticileri, “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” kapsamında oldukça faydalı bir söyleşiye imza atan Yazar Derya Arslan’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar dilediler.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.