ÖZGÜR ÖZEL ‘’ADAYIMIZ LÜTFÜ SAVAŞ, TEVECCÜH KAZANMIŞ BİR BÜYÜĞÜMÜZ’’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“İMARLA İLGİLİ MESELELERDE AK PARTİ SORUMLULUĞUNU ÖRTMEK İÇİN HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZA ELEŞTİRİLER YÖNELTİLDİ’’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa programı kapsamında Turgutlu Belediyesi’nin toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Özel Törenin ardından Turgutlu Belediyesi’ne ve partisinin ilçe başkanlığına ziyarette bulundu.

Burada Hatay’da Lütfü Savaş’ın yeniden aday gösterilmesiyle ilgili gelen sorulara yanıt veren Özel, “3 belediye CHP’de, geri kalan belediyeler AK Parti’de. İmarla ilgili meselelerde AK Parti sorumluluğunu örtmek için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımıza birtakım eleştiriler yöneltildi. Yerel belediyelerin sorumluluğu var. En büyük yıkım yaşanan yerlerde Adalet Kalkınma Partisi’nin yerel belediyeleri var” dedi.

Özgür Özel şöyle konuştu:

“Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız 10 yıldır görev yapan, Hatay’ın teveccühünü kazanmış, diğer partilerden de destek alan bir büyüğümüz. 6 Şubat’ta büyük bir felaket yaşandı. Felaketten bir gün sonra Malatya’daydım. Bütün deprem bölgesini dolaştım. Depremin üçüncü gününde Hatay’daydım. 40 gün boyunca en çok gittiğim yerlerden biri Hatay’dı. Devlet günlerce yoktu. Ardından belediyelerin hizmetleri ile ilgili aksamalar tartışıldı. 3 belediye CHP’de, geri kalan belediyeler AK Parti’de. İmarla ilgili meselelerde AK Parti sorumluluğunu örtmek için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımıza birtakım eleştiriler yöneltildi. Yerel belediyelerin sorumluluğu var. En büyük yıkım yaşanan yerlerde Adalet Kalkınma Partisi’nin yerel belediyeleri var.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.