MAZMANOĞLU “GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA ORTAMINDAN UZAKLAŞMIŞTIR”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Mazman Medya Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Mazmanoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle anlamlı bir mesaj yayımladı. Mazmanoğlu mesajında; deprem felaketinde vefat eden meslektaşlarını anarak baş sağlığı diledi.

SORUNLAR KATLANARAK ARTTI

Deprem felaketi öncesinde olduğu gibi sonrasında da mesleki sorunlarla boğuştuklarını bu durumunda katlanarak arttığını ifade eden Mazmanoğlu; “Yaşadığımız deprem felaketinde çok değerli meslektaşlarımızı, sevdiklerimizi ve ailelerimizi kaybettik. Bir kez daha kendilerine rahmet diliyorum. İş yerlerimiz yıkıldı. Böyle bir durumda dahi vatandaşlarımızın yanında yer aldık, sahadan ayrılmadık. Felaket öncesinde sorunlarla boğuşan özellikle yerel basın mensuplarının sıkıntısı deprem ardından katlanarak artmıştır. Bu nedenle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlama ortamından çok çok uzaklaşmıştır.”

Olumsuz tüm şartlara rağmen toplumun doğru bilgilendirilmesi, aydınlatılması gibi kutsal bir görevi yerine getiren gerek yerel gerek ulusal, yazılı ve görsel basındaki basın emekçileri, mesleğinin onuru için, kamuoyuna haber ulaştırmak için gece gündüz emek harcamaktadır. Bu zor şartlarda kalemini halk için, toplumu doğru bilgilendirmek için, gerçekleri duyurmak için kullanan meslektaşlarımızın, Günü’nü kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.