“HATAY’DAN GÖÇ ETMEMİZ Mİ İSTENİYOR”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Depremzede Derneği’nden depremin üzerinden 11 ay geçmesine rağmen depremzedelerin yaşadığı sorunların giderek arttığına vurgu yapılarak, “Koşullarımız zorlaştırılarak kentimizi terk etmemiz, göç etmemiz mi bekleniyor?” ifadelerine yer verildi.

Hatay Depremzede Derneği, Hatay’da kent ve halkı çözüm bekleyen sorunlara dair basın açıklaması yaptı. Uğur Mumcu Meydanı’nda yapılan açıklamayı dernek adına Ece Doğru yaptı.

“Eğitime, sağlığa, hukuka, ulaşıma, barınmaya, kara yollarının mevcut durumuna, elektrik ve suya, kentimizin yeniden inşasına, inşa süreci ve şekline dair sorularımız, sorunlarımız sürüyor” diyen Ece Doğru, “Altyapı ve üstyapı sorunlarından kaynaklı kentte yaşam dayanılmaz halde” dedi.

Yaplan basın açıklamasında şu ifadeler yer verildi:

Yaşamsal ihtiyaçlarımız olan elektrik ve suya dair ciddi sıkıntılarımız var. Birçok mahallede uzun süreli elektrik ve su kesintileri yaşıyoruz. Elektriğin sık sık kesilmesinden ötürü elimizde kalan elektronik eşyalarımız da bozuluyor. Tedaş ve HATSU yetkilileriyle yaptığımız görüşmede, birbiriyle sağlıklı iletişim kurması gereken kurumların bu iletişimi kuramadıklarını gördük. Bazı kurumlar, maddi yetersizlik nedeniyle bu sorunların üstesinden gelemediğini aktardı! Bu iletişimsizlik ve maddi yetersizlik böylesi hassas konularda bizlere sebep olarak gösterilemez. Bugün elektrik ve su sıkıntısını derinden yaşayan bu halkın ağır hasarlı binalarına geçmişe dönük elektrik ve su faturaları göndererek, zorlayıcı ekonomik koşularda deprem bölgesi için hiçbir, kolaylaştırma yapmayarak düşündüğünüz ne ise bir kez daha Hatay halkı olarak yineliyoruz: Depremin 11.ayında buradayız ve gitmiyoruz. Buradan Tedaş ve HATSU yetkililerine sesleniyoruz; Elektrik ve su kesintilerinin nedenleri neyse bunların acilen çözüme kavuşturulması gerekmektedir.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.