PREFABRİK EV BEKLERKEN DOLANDIRILDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüzyılın felaketine neden olan depremin vurduğu Hatay’ın İskenderun ilçesinde depremzede ev hanımı Yücel Altın, Prefabrik ev yapan bir firma tarafından dolandırıldı.

Deprem mağduru üç çocuk annesi Yücel Altın, güvenilir ve sağlıklı bir yaşama dönebilmek için prefabrik ev yapmak üzere harekete geçtiğini ancak bu mağduriyeti fırsat görenlerin kurbanı olduğunu anlattı.

İnternet üzerinde yaptıkları araştırma sonrasında Bolu’da prefabrik ev imalatı yapan bir firma ile iletişime geçtiklerini üstelik bir tanıdığı aracılığı ile de ilgili firmayla görüştürdüğünü belirten Yücel Altın, “Depremi yaşadığımız için daha güvenli bir evde ailece oturmak istedik. Bolu’da bulunan bir firma ile iletişime geçip 237 bin TL’ye anlaşmamızı yaptık. 100 bin TL’nin 50 bin TL’sinin ödemesini de gerçekleştirdik. Ardından telefonla ulaşamaz olduk. Araştırdık kapanmış dediler.15 ye yakın kişide aynı şekilde dolandırıldığını kimisi 400 kimisi 500 bin lira ödeme yaptığını öğrendik” diye konuştu.

Savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu da sözlerine ekleyen depremzede Altın, “Takipsizlik kararı çıktı. Bu tür insanların bizim gibi zor günler geçiren kişilerin üzerinden fırsatçılık yaparak dolandırmamaları için emniyetin ilgililerin dolandırıcılara karşı vatandaşları korumasını istiyorum. Her şey normal gibi görünüyor. Sözleşme de yapıyoruz. Ama karşılığında muhatap bulamıyorsunuz” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.