TÜRK KIZILAYI, KIŞ YARDIM PROGRAMINA HATAY’DAN BAŞLADI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, 1,2 milyon kişiye yardım ulaştırma hedefinde oldukları kış yardımı programını Hatay’dan başlattı.

Güzelburç Mahallesi’nde bulunan Hatay Lojistik Merkezi’nde açıklama yapan Yılmaz, kendileri de birer depremzede olan Türk Kızılay’ının Hatay’daki gönüllülerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yıl dönümüne yaklaştıklarını ve zaman ilerledikçe ihtiyaçların da farklılaştığını belirten Yılmaz, “Biz depremin başından sonuna kadar hep bir şeyi vurguladık, ‘son depremzede yuvasına kavuşana ve yastığa başını huzurla koyana kadar buradayız, hiçbir yere gitmiyoruz, ayrılmayacağız’ dedik ve bu sözümüzü de tutmaya çalışıyoruz. Bugün burada olmamızın sebebi tabii kış mevsimi, her ne kadar şu anda çok soğuk gibi hissetmesek de aslında kış ayları başladı. Yakında çok daha hızlı bir şekilde bir taraftan yağmur, bir taraftan kar gelecek, havalar soğuyacak. Bugün buradaki programımızla kış yardımlarımızın başlangıcının startını vermiş oluyoruz. 6 ile 50 tır hareket etmiş olacak. Bu tırların içinde bir taraftan kışlık giyim malzemeleri, battaniyeler, ısıtıcılar var, ihtiyaç duyulacak izolasyon malzemeleri var. Konteynerlerde kalıyor biliyorsunuz hala değerli kardeşlerimiz, onların içinde izolasyonunu yapmakla ilgili ihtiyaçlar var. Bunlarla ilgili desteklerimiz olacak, nakit desteklerimiz bu kapsamda hala devam ediyor. 1,2 milyon kişiye kış yardımları kapsamında ulaşmak gibi bir hedefimiz var. Bunun içinde 54 bin gıda kolisi var, her zaman dağıtıyoruz, kış kapsamında da dağıtmaya devam edeceğiz. 40 bin hijyen kolimiz var. Her alanda çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

İki önemli hizmetin de açılışını gerçekleştireceklerini aktaran Yılmaz, bunlardan birinin toplumsal hizmet merkezi olduğunu ve bu merkezleri ocak ayı içerisinde her ile birer tane tamamlayacaklarını söyledi.

Yılmaz, toplumsal hizmet merkezlerinde sosyo-ekonomik güçlendirme ve sosyal destek çalışmaları yapacaklarını anlattı.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.