ADEM YEŞİLDAL, ÇARŞI ESNAFINA VERDİĞİ SÖZÜ UNUTTU!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’da deprem sonrası esnafın tekrar ayağa kalkması için oluşturulan çarşıda verilen sözlerin yerine getirilmemesi tepkilere yol açtı.

Vali Ürgen Alanında kurulan ‘İstanbul-Hatay Kardeşlik Çarşısı Millet Bahçesi’nde esnafı ziyaret ederek, “Sizlerden ilk aşamada yılbaşına kadar elektrik ücreti alınmayacak, sizlere destek olacağız. Sayın Valimizle de görüştüm ve onayını aldım” diyen AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal’ın verilen sözü yerine getirmediği iddia ediliyor.

Çarşı esnafı, Hatay Milletvekili Adem Yeşildal’ın verdiği sözü unuttuğunu ve aldatıldıklarına dikkat çekerek, “Esnafa verilen sözler tutulmuyor. Millet bahçesi esnaflarına prefabrik işyeri verip belli bir süre elektrik parası alınmayacağı söylemesine rağmen tüm çarşıya geçmişe dönük yüklü miktarda elektrik borçları fatura edildi. Esnaf ayakta kalkmakta güçlük yaşarken bir darbede elektrikten yedi. Hatay Milletvekili bizlere söz vermişti. Valimizden de görüştüğünü söylemişti, ne oldu? Neden bizi aldattılar? Özellikle yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte bize yapılan uygulamayı unutmayacağız, siyasilere güvenilmeyeceğini bir kez daha anladık. Bizde vakti ve zamanı geldiğinde bize verdikleri sözleri unutanlara gereğini yaparız” diye konuştular.

ESNAFA FATURALAR GELDİ

Elektrik faturalarının gelmeye başladığını ifade eden esnaf, “Faturaları ödemezsek elektriklerimiz kesilecek. Kesinti yapılarsa biz burada nasıl çalışacağız. Bu kadar kısa sürede bize zorluk çıkarılacağını tahmin etmemiştik, depremzede esnaf olduğumuz unutuldu, galiba” dediler.

Çarşı esnafı, Hatay Valisine seslenerek, olaya el atmasını, esnafın zor durumda olduığunu belirttiler.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.