3 KONTEYNER ECZANEYE HIRSIZ GİRDİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Depremin en çok zarar verdiği illerden Hatay’da 3 konteyner eczaneye hırsız girdi.

Yaşanan felaket sonrası evlerin ve işyerlerinin yağmalandığı görüntüler hafızalardaki yerini korurken, ağır hasarlı binalara girerek hırsızlık yapan onlarca kişi Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kıskıvrak yakalanmıştı.

Aradan geçen 9 aya rağmen hırsızlık olayları yaşanmaya devam ederken, işyerlerini prefabrik çarşılarda faaliyete geçiren esnaflar güvenlik sorunundan şikayetçi. Antakya’da meydana gelen olayda, üç eczaneye giren hırsızların ilaç, para ve değerli cihazları çaldıkları belirtildi.

Depremin en büyük yıkıma neden olduğu Antakya’da binalar bir yandan yıkılıp enkazlar kaldırılırken, hayatın hızla normale dönmesi için esnaf kepenk açmaya başladı. Bunların başında ise sağlık sisteminin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için hastanelere ve eczanelere öncelik verildi.

Ancak birkaç gün içerisinde üç eczanenin soyulmasıyla birlikte eczacılar tedirginlik yaşamaya başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Başkanı Nurten Saydan, güvenlik konusunda yetkililerden yardım beklediklerini belirtti.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.