“1 KİTAP BİR MEKTUP” PROJESİ İLE 6 BİN KİTAP DAĞITILDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremlerin ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü deprem bölgesi çalışmalarına Hatay’da devam ediyor.

ÇOMÜ Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü deprem bölgesini unutmayarak “Bir Kitap Bir Mektup” Projesi kapsamında 5–10 Kasım tarihleri arasında Hatay’da çocuklarla bir araya geldi. Koordinatör Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın ve Sosyal Sorumluluk Proje ekibi Hatay’a 2 kütüphane iyileştirmesi için yola çıkarken proje 4 okul, 2.275 öğrenci ve 1 konteyner kentte yaşayan ve depremden etkilenen vatandaşların yüreğine dokundu.

Antakya, Kırıkhan ve İskenderun’da toplam 6000 kitap dağıtılan etkinlikler kapsamında yüz boyama, balon aktiviteleri, okul duvarlarının renklendirilmesi çalışmaları ile miniklere eğlenceli dakikalar yaşatıldı. Kolunsağ Muflon Sanayi tarafından Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğüne gönderilen kıyafetler de ekipler tarafından paketlenerek deprem bölgesinde bulunan ailelere ulaştırıldı.

Proje Koordinatörü Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın projeyle ilgili olarak; “Haziran ayında Bir Tutam Bilim Bir Tutam Şenlik projesi için gittiğimizde orada yaşayan miniklere tekrar geleceğimize dair söz vermiştik. Çok kısa bir sürede tekrar organize olarak yeni bir proje olan “Bir Kitap Bir Mektup” projesi kapsamında sözümüzü yerine getirdik. Yaşanan felaketi hiçbir zaman unutmayacağız, ÇOMÜ Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü olarak her zaman tüm gücümüzle, çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.