ERYILMAZ “BİZE DÜŞEN GÖREV, ATATÜRK’ÜN FİKİRLERİNİ GENÇ NESİLLERE AKTARMAKTIR”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı.

Başkan Eryılmaz mesajında;  “Cumhuriyetimizin kurucusu, özgürlük ve bağımsızlığın simgesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlanışının 85. yıldönümünde özlem, saygı ve minnetle anıyoruz.

Atatürk, emsalsiz dehası ile bütün olanaksızlıklara rağmen boyun eğmeyen ve kararlı tutumu ile bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak muasır medeniyetler seviyesine getirmeyi hedeflemiş ve kalkınma seferberliği başlatarak, eğitimden sanata, hukuktan ekonomiye her alanda çağın ötesinde bir vizyonla inkılaplar gerçekleştirmiştir.

Bize düşen görev, 10 Kasım’ları bir yas günü haline getirmek değil aydınlık, laik, demokratik Türkiye’nin sembolü Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, emanetlerine ve eserlerine sonuna kadar sahip çıkarak, O’nun dehasını, vizyonunu ve fikirlerini genç nesillere aktararak Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak en büyük görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet, saygı ve şükranla anıyor, aziz vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızın aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.