KONUTLAR BU AY İTİBARİYLE TESLİM EDİLECEK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Hassa ve Reyhanlı’da düzenlediği mahalle muhtarları toplantısında deprem sonrası bugüne kadar geçen süreçte ilçelerde neler yapıldığı, nelerin yapılıyor olduğu ve yapılacağını masaya yatırdı.

Muhtar buluşmalarında, 6 ve 20 Şubat depremlerinin en fazla yıkıma uğrattığı Hatay’da iyileşme süreci kapsamında güvenli, depreme dirençli konutların vatandaşlara en kısa sürede teslim edilmesi için çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Vali Masatlı, kalıcı konutların Kasım ayı itibariyle etap etap teslim edilmeye başlanacağını söyledi.

İl genelinde 15 ayrı noktada 19.718 adet konutun kentsel dönüşümünün devam ettiğini ve bu sayının yerinde dönüşümle 81.296’sı konut, kalanının da dükkan olmak şartıyla 97.316 adet olduğuna işaret eden Vali Masatlı, “Yüzde 30’lar oranına yükselmiş toplu konutlarımızın inşaatı devam ediyor. Ocak ayının 2. yarısında bunları, teslim alacağız inşallah. 2024 Haziran ayına kadar da 60 bin konutu bitirmiş olacağız. Esnafımızın yaralarının bir an önce sarılarak ticaret hacminin artması için de şehrimizin potansiyel oluşturan noktalarına geçici iş yerleri yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Son 60 yıldan bu yana Ülkemizde yaşanan bütün afetleri dikkate aldığımızda, hak sahipliği bakımından bu afetteki hak sahipliği bugüne kadarki toplam hak sahipliğinden daha fazla. Bu da bizim ne kadar büyük bir afet ile mücadele ettiğimizin en büyük ispatıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız, şehrimize geldiğinde durumun vahametinin büyüklüğünü gördüğünde, ‘Biz burayı; Devlet olarak ayağa kaldıracağız, kaldırmak için de tüm imkânlarımızı kullanarak ivedi bir şekilde Hatay’ımıza ve insanımıza yakışan her şeyi yapacağız” diyerek bir Devlet Adamlığının gerektirdiği kararlılığı ortaya koydu. Devletimizden aldığımız güç, cesaret ve destekle şehrimizi, eskisinden daha güçlü bir şehir yapmaya kararlıyız ve Devlet olarak buna muktediriz” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.