HATOKDER TAM KADRO ATA’NIN HUZURUNDA..

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okul öncesi eğitimi konusunda yaptıkları başarılı çalışmaların yanısıra düzenledikleri etkinlikler ile sektörlerinde fark yaratan Hatay Okul öncesi Eğitim Kurumları Derneği Cumhuriyeti’mizin 100. Yılı dolayısıyla Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu (ÖZOKFED) tarafından Ankara’da düzenlenen programa katıldılar. Hatay Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Fatma Oduncu önderliğinde Yönetim kurulu üyeleri ve üyeler soluğu Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabirde alarak milyonlarca Cumhuriyet sevdalısı gibi saygılarını sundular. Ellerinde Türk Bayrakları ile aslanlı yoldan Anıtkabir’e giriş yapan Hatay Okul öncesi Eğitim Kurumları Derneği heyeti uzun bir süre sonra gelebildikleri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesi önünde dualarını yaptıktan sonra saygı duruşunda bulundular. Duygu dolu anların yaşandığı ziyaret oldukça renkli görüntülere sahne olurken ziyaretin finalinde Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nefika Boylu,Yönetim kurulu üyeleri, Okul kurucuları ve bir çok ilden gelen üyeler toplu foto çekildiler.

Programın ikinci bölümünde Crowne Plaza Ankara’da Yurtdışı ve Yurtiçinde Okul öncesi konusunda verdiği seminerler ile takdir toplayan isim olan Eğitimci Ali Koç ile söyleşiye Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu ile birlikte katılan Hatay Okul öncesi Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Fatma Oduncu ve Yönetim Kurulu üyeleri oldukça faydalı bulunan bu söyleşide usta eğitimci Ali Koç’a sorular yönelttiler.Söyleşinin finalinde Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nefika Boylu tarafından Eğitimci Ali Koç’a teşekkür edilerek plaket takdim edildi.

Aynı günün akşamı Crowne Plaza Ankara’da düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Balosuna katılan Hatay Okul öncesi Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Fatma Oduncu ve Yönetim Kurulu üyeleri ellerinden hiç bırakmadıkları Türk Bayrakları ile Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadılar. Sevilen sanatçılar tarafından seslendirilen şarkıların hepsinin Cumhuriyet için söylendiği gecede öğrenciler tarafından sahnelenen Cumhuriyet Oratoryosu ve Atatürk’ün en sevdiği dans olan Vals gösterisi konuklar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Muhteşem gecede Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nefika Boylu tarafından Dernek başkanlarına hediye ve plaket takdim edildikten sonra Cumhuriyet Pastası büyük bir coşku ile kesildi. Hediyesini ve plaketini alan Hatay Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Fatma Oduncu, Başkan Nefika Boylu’ya teşekkür etti. Balo hep birlikte söylenen Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı ile muhteşem bir final ile son buldu.

Hatay Okul öncesi Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Fatma Oduncu muhteşem organizasyon ile ilgili yaptığı açıklamasında: “29 Ekim tarihi; şanlı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu gün, doğum günüdür. Türkiye Cumhuriyeti nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği Onuncu Yıl Nutku’nda, bu günü “en büyük bayram” olarak nitelendirmiştir.

Çünkü bugün; bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü, insan hak ve hürriyetlerimizi Cumhuriyet yönetim biçimiyle kazandığımız gündür.

Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla olanaklıdır. Bu da geleceğimizin emanetçisi çocuklarımızı korumak, vatanına, milletine, bayrağına, değerlerine ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı nesiller yetiştirmekle mümkündür.

Hatay Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneği yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüleri ve Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu ( ÖZOKFED) olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında Atamızın huzurunda bir arada bulunduk.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

Atamızın huzurunda sözümüz olsun. Şehrimizi yeniden ayağa kaldırma azmi ve umudu ile çocuklarımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkacağız.

Cumhuriyetimizin 100.yılı hepimize kutlu olsun.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.