TÜRKİYE CUMHURİYETİ, İMKANSIZLIĞI BAŞARMANIN EN BÜYÜK KANITIDIR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet’in ilanının üzerinden tam 100 yıl geçti. Her yıl 29 Ekim’de kutlanan Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor.

Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli de Cumhuriyetimizin 100. Yılı nedeniyle sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında; ‘Türkiye Cumhuriyeti, imkansızlığı başarmanın en büyük kanıtıdır’ dedi.

Başkan Mehmet Deli, mesajında şu görüşlere yer verdi :

“Türk Milletinin yeniden doğuşu ile Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’imizin 100. kuruluş yıl dönümünü milletçe büyük bir gurur ile kutluyoruz.

Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti temelinde, hak, hukuk ve adalet ilkelerine dayalı olarak kurulmuştur. Bu topraklarda, benzeri görülmemiş bir zaferin ardından kurulan ve birçok ülkeye örnek olan Türkiye Cumhuriyeti, imkânsızı başarmanın en büyük kanıtıdır. Özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın sembolüdür. Cumhuriyet Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır.

Bu bilinçle, kararlılıkla ve cesaretle ilerliyor, kentimize, halkımıza, Atatürk’e ve O’nun kurduğu Cumhuriyete sahip çıkıyoruz. Milletimizin canı pahasına, büyük fedakârlıklarla kurduğu Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur.

Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularıyla anıyor, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü bir kez daha coşkuyla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.