YILMAZ’DAN ‘100. YIL’ MESAJI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz Cumhuriyetin ilanının 100. Yıldönümü münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Büyük bir coşku ile Cumhuriyetin 100. Yılını kutlamaya hazırlandıklarını ifade ederek sözlerine başlayan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz şunları kaydetti; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı ve Türkiye Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Milli Mücadele Döneminde çok zor şartlar ve imkânsızlar içerisinde yeniden ayağa kalkan milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde adeta küllerinden doğmuş, Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkmış ve bunun sonucunda 29 Ekim 1923 tarihinde “Cumhuriyet” idaresine kavuşmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak ortaya koyduğu ‘Muasır Medeniyetler’ yolunda ülkemize çağ atlatan Cumhuriyet; kurulduğu günden bu yana demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ekonomi, ulaştırma olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmemizi sağlayan, yaşatılması ve yüceltilmesi gereken en önemli değerimizdir.

Bu anlamda Cumhuriyetimizin 100. Yılına girerken, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye Yüzyılı” düsturu ile ülkemizi Dünya devletlerine karşı daha güçlü, kendi içerisinde daha gelişmiş bir ülke olarak geleceğe taşımak her birimizin öncelikli sorumluluğudur. Son günlerde özellikle dünya devletlerine karşı duruşumuz, büyük ve güçlü ülke olmanın önemini ve sorumluluğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı ve Türkiye Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla yad ediyorum.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.