HER FİDANLA GELECEĞİMİZE UMUT EKİYORUZ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Altınözü Belediyesi ev sahipliğinde organize edilen Zeytin Hasadı ve Fidan Dikim etkinliğine katıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Hatay’ın bereketli topraklarında zeytin hasadı başladı.

Altınözü Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali bu yıl buruk geçti. Altınözü ilçesi Yenişehir Mahallesi’nde temsili olarak zeytin hasadı gerçekleştirildi. Hasada; Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, çiftçiler ve bölge halkı katıldı. Zeytin hasadının ardından asrın felaketinin yerle bir ettiği 11 il için 11 zeytin fidanı dikildi. Hasat programına Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, yörenin lezzetiyle damakları çatlatan ürünlerini tanıttı. Festival, deprem şehitlerine mevlit okutulmasıyla sona erdi.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz program ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımında; “Toprakla buluşturduğumuz her fidanla geleceğimize umut ekiyoruz. Altınözü Belediyemiz ev sahipliğinde organize edilen Zeytin Hasadı ve Fidan Dikim etkinliğindeyiz. Çiftçilerimize bereketli bir hasat dönemi temenni ediyorum.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.