AYHAN KARA VAKFI, ÜNLÜ RESSAMLARA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurulduğu günden bu güne bir çok sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapan Ayhan Kara Vakfı hafta sonu Çukurova Çağdaş Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen 1. Akdeniz Bienali/Çağdaş Sanat kapsamında Türkiye’nin önemli ressamlarını ağırladı. Kuratörlüğünü Prof.Dr.Tansel Türkdoğan, Doç.Dr.Seyhan Boztepe ve Dr.Fırat Arapoğlu’nun yaptıkları Saray Caddesi Resim Çalıştayında ülkemizin önemli ressamları hünerlerini sergilediler.

Çukurova Çağdaş Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı Genel Koordinatörü ve Danışmanı Sanatçı, Sanat Yazarı, Şair ve Kurucular Kurulu Üyesi Ekrem Kahraman, Çukurova Çağdaş Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı Hatay Temsilcisi Ayhan Kara ve Resim Çalıştayını organizatörlüğünü gerçekleştiren Ressam Selmani Baki Kocaispir’in sanatçıları bir an olsun yalnız bırakmadıkları programda katılımcı ressamlar ortaya çıkardıkları eserler ile görenleri hayran bıraktılar.

 

Muhteşem bir ortamda Resim Çalıştayı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Ressam Selmani Baki Kocaispir açıklamasında; ”Çukurova Çağdaş Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından Cumhuriyetin 100. yılında, 6 Şubat depreminin yıkımın ardından Çukurova ve Akdeniz Bölgesinde ‘Yeni Bir Başlangıca Doğru’  parolası ile düzenlenen 1. Akdeniz Bienali/Çağdaş Sanat kapsamında Ayhan Kara Vakfındaki Resim Çalıştayımızı gerçekleştirdik. Ev sahipliğimizi yapan ve aynı zamanda Çukurova Çağdaş Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı Hatay Temsilcisi Ayhan Kara’nın bir an olsun bizleri yalnız bırakmadığı programımızın finalinde ortaya muhteşem eserler çıktı. Türkiye’nin ünlü ressamlarının yer aldıkları Ayhan Kara Vakfı Resim Çalıştayımızı yoğun ilgi altında gerçekleştirdiğimizin altını çizmek istiyorum. Sanatın iyileştirici gücü ile yola çıktığımız programımızda bizlerden desteklerini esirgemeyen Çukurova Çağdaş Sanat Kültür ve Eğitim Vakfına, Antakya Belediyesi İzzettin Yılmaz’a ve Ayhan Kara Vakfı Başkanı ve aynı zamanda Çukurova Çağdaş Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı Hatay Temsilcisi Ayhan Kara’ya, Çukurova Çağdaş Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı Genel Koordinatörü ve Danışmanı Sanatçı, Sanat Yazarı, Şair ve Kurucular Kurulu Üyesi Ekrem Kahraman’a, katılım gösteren tüm sanatçı dostlarımıza ve bizleri hiç yalnız bırakmayan sanatseverlere şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.