KONTEYNER KENTLERDE BÜYÜK BİR DRAM VAR!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, konteyner kentlerde yaşayan depremzedelerin yaşadığı sorunlara dikkat çekti. Eryılmaz yaptığı açıklamada; “Depremden en çok etkilenen, yoksulluk ve sefaletin olduğu, depremzedelerin kendi kaderine terk edildiği konteyner kentleri ziyaret ettik.

Depremin üzerinden yaklaşık 9 ay geçti. Farklı gündemler ile deprem felaketi unutulmaya yüz tuttu fakat depremzedelerimizin gündemleri hep aynı; açlık, yoksulluk ve sefalet…

Burada büyük bir dram, büyük bir acı var.

Vatandaşlarımızın kendi kaderlerine terkedildiği bir manzara ile karşı karşıyayız.

Ben bu depremzedelerin sıkıntılarını tekrar Türkiye’nin gündemine getirmek istiyorum.

Bu şartlarda burası tam bir iskencehaneye dönüşmüş durumda. Yemek yiyecek yer yok, oturacak yer yok, kışın yağmur yağdığı zaman su içeriye giriyor, elektrikler çoğu zaman kesiliyor, su yok, internet yok, çocukların okula gidecek servisleri yok, vatandaşın cebinde 1 kuruş para yok…

Bu vatandaşlarımızın bu koşullarda yaşaması için hiçbir haklı gerekçe görmüyorum.

Belediye olarak depremzedelerimize belediyemiz bütçesi oranında katkı sunacağız ancak bu bizim çözebileceğimiz bir iş değil. Devletin derhal bu vatandaşlarımızın daha insanca yaşayabilecekleri koşulları oluşturması gerekiyor.

Basına, siyasilere, milletvekillerine sesleniyorum, depremzede vatandaşlarımızın sıkıntılarını unutturmayın. Bu konuya acil çözüm bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.