KAYIP MERVE’NİN HAFIZA KAYBI YAŞADIĞI DÜŞÜNÜLÜYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depreme Hatay’da yakalanan ve enkazdan sağ çıkarılan 26 yaşındaki Merve Ateş’in ablası İlknur Karaca, herhangi bir DNA eşleşmesi çıkmamasından dolayı kardeşinin hafıza kaybı yaşadığını düşünerek, umutla gelecek güzel haberi bekliyor. İlknur Karaca, ‘Kendi kendine konuşuyor olabilir. Yanında başkaları tarafından alıkonuluyor olabilir. Kız kardeşimi görenler lütfen bize ulaşsınlar’ ifadelerini kullandı.

Deprem felaketin ardından hala bulunamayan birçok insan var.Depreme İskenderun ilçesi Mustafa Kemal Mahallesi’nde yakalanan İlknur Karaca’nın anne ve babası enkazda kalarak hayatını kaybetti. Karaca, aynı enkazdan çıkarılan 26 yaşındaki kardeşi Merve’nin enkazdan sağ çıkarıldığını ve ölümcül bir yarası olmadığını iddia etti. Herhangi bir haber alınamayan ve DNA eşleşmesi çıkmayan Ateş’in ablası İlknur Karaca, kardeşinin hafıza kaybı yaşadığını düşünerek gelecek umutlu haberi bekliyor.

“KIZ KARDEŞİME HİÇBİR ŞEKİLDE ULAŞAMADIK”

Anne ve babasının depremde hayatını kaybettiğini ve kardeşinin yapılan ilk müdahalenin ardından Mersin’de hastaneye sevk edildiğini belirten Karaca, “Biz Antakya’da depremi yaşadık. Ailem İskenderun’da. Mustafa Kemal Mahallesi Mert Sarıgül sitesinde enkazdan çıkarılan kız kardeşim Merve Ateş’ten 6 Şubat’tan beri hiçbir haber alamıyoruz.

İskenderun 112 Acil Servisi alıyor, Mersin Yenişehir Hastanesi’ne götüreceğiz diyerek ambulansa teslim ediyoruz. Daha sonrasında hiçbir haber alamıyoruz. Benim küçük kardeşim direkt oraya gidiyor. Onlar çıkarıyorlar. Biz burada depremden dolayı yolların kapalı olması nedeniyle gidemiyoruz. Zaten annem ve babam siz sağ olun. Enkazdan cansız bedenleri çıkarılıyor. Kız kardeşimi yaralı olarak çıkartıyoruz. İskenderun acile götürüyoruz. İlk müdahalesi yapılıyor.

Doktorla görüşmeme rağmen herhangi bir ölüm riski yok. Ameliyat için Mersin Yenişehir Hastanesi’ne götürülüyor ve yanına refakatçi alınmıyor. Kardeşime ait hastane girişi ve kamera kayıtları yok denildi. Hiçbir şekilde telefonla irtibat ya da DNA eşleşmesine ulaşamadık. Enkazdan akrabalarımız tarafında çıkartıldı. Annem babam da aynı şekilde akrabalarımız tarafından enkazdan çıkartıldı. Kız kardeşim ise sol bacağı yaralı bir şekilde bilinvi açık şekilde çıkartıldı” dedi.

“HAFIZA KAYBI YAŞIYOR OLABİLİR”

Kardeşinin kendilerine hafıza kaybı yaşadığı için ulaşamadığını düşünen Karaca, “Şu ana kadar bize ulaşmadı, hafıza kaybı yaşadığını düşünüyoruz. Kendi kendine konuşuyor olabilir. Yanında başkaları tarafından alıkonuluyor olabilir. Görenler, duyanlar bize lütfen ulaşsınlar.” dedi.

 

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.