OKULLARIN ETRAFINDAKİ ÇALIŞMALAR HAFTA SONU YAPILSIN

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, ders saatlerinde okul çevresindeki yıkımlara tepki göstererek, okulların etrafındaki bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarının hafta sonunda yapılmasını istedi.

TBMM’de CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül ile birlikte aynı sırayı paylaşan Hatay Milletvekili Güzelmansur, yıkım çalışmalarının okul civarında hafta sonu yapılması için uyarıda bulundu.

Öğrenciler okula giderken, ders sırasında ve teneffüste tehlikeye, gürültüye, toza, asbeste maruz kalıyor diyen Güzelmansur TBMMde şöyle konuştu:

Hatay’da okulların etrafında yıkımlar devam ediyor. Çocuklar okula giderken enkaz kaldırma araçlarının arasından geçiyor. Çocuklar sınıflarında bu yıkım makinelerinin sesinden dersi dinleyemiyor. Çocuklar teneffüslerde yıkımın oluşturduğu toza, asbeste maruz kalıyor. Veliler haklı olarak okulların etrafında eğitim esnasında yıkım yapılmasını istemiyor ancak yetkililer bu haklı talebin gereğini yapmıyor. Okul etrafındaki yıkımları hafta sonuna almak imkansız da zor da değil. Buradan Millî Eğitim Bakanlığına, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına sesleniyorum: Okul etrafındaki yıkımları ve enkaz çalışmalarını hafta sonları yapın, çocuklarımızı tehlikeye, gürültüye, toza, asbeste daha fazla maruz bırakmayın.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.