YILMAZ “MADDİ BİR BEKLENTİMİZ YOK, MANEVİ OLARAK YANIMIZDA OLUN”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyetin 100. yılında, 6 Şubat depreminin ardından Çukurova ve Akdeniz Bölgesinde yeni bir başlangıca doğru Çukurova Çağdaş Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen, Antakya Belediyesi ve Ayhan Kara Vakfının destekleriyle 1. Akdeniz Bienali/Çağdaş Sanat’ın açılışı Saray caddesinde gerçekleşen resim çalıştayı ile açıldı.

Açılışta konuşma yapan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz;

“Çukurova ve Akdeniz Bölgesinde yeni başlangıçlara doğru adımları temsil edecek olan 1. Akdeniz Bienali ve Çağdaş Sanat çalıştayı açılışı öncesi değerli küratörlerimizle biraraya geldik.

Şehrimizi yeniden sanatla buluşturmak üzere iştirakçi olarak desteklediğimiz bu programda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Antakya’yı anlatmamıza gerek yok. Siz değerli hocalarımız Antakya’yı bizden iyi tanıyorsunuz. Ama bizim de özelliğimiz; burada yaşayan, Antakyalı olmaktan onur duyan, Atatürk’ün bize emanet ettiği bu şehirde yaşamaktan mutluyuz. Cenabı Allah ömür verdiği sürece burada yaşayacağız. Bize bu ömrü verdi, bağışladı. Verdiği bu ömrün sonuna kadar burayı ayağa kaldırmak için mücadele edeceğiz. Biz kesinlikle bize acınmasını istemiyoruz. Biz sadece bize destek olunmasını istiyoruz. Maddi destekten de bir beklentimiz yok. Manevi olarak yanımızda olunmasını istiyoruz. Sizin gibi değerli insanlar buraya gelerek bize onur verdiniz. Bu vesileyle tekrar hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.