YIKIM FİRMALARI BUNU DA YAPTI : MOLOZLARI KALDIRMAK İÇİN 400 BİN TL İSTİYORLAR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Şubat depremlerinin yıkıp geçtiği Hatay’da birçok vatandaş, yeni evlerini yapmak ve bir nebze olsun yaşanan acıları hafifletmek için yerinde dönüşüm projesine başvurdu.

Defne ilçesine bağlı Çardaklı Mahallesi’nde yaşayan Edip Bağcı ve ailesi de depremde ağır hasar alan ve hafriyat şirketi tarafından yıkılan evinin yerine yenisini yaptırmak istedi. İnşaata başlamak için kolları sıvayan aile, yıkılan evden geriye kalan; temel, bodrum kat ve molozla karşı karşıya kaldı. Demirleri alınıp enkaz ve molozları olduğu yere bırakan Yıkım firması, enkazı kaldırmak için Bağcı ailesinden 400 bin TL istedi. Depremzede aile, yeni yuvasını yaptırabilmek çözüm bekliyor.

“MOLOZLARI KALDIRMAK İÇİN 400 BİN TL”

Defne ilçesi sakini Bağcı; “Çardaklı Mahallesi’nde oturuyorum. Burası 4 daire ve 800 metrekare depo alanı olan yer. Binamız deprem sırasında ağır hasar aldı ve yıkıldı. Gelen inşaat şirketi binanın temeli haricinde bir kat bırakıp, demirleri alıp gitti. Bütün mecralara başvurdum. Yerinde dönüşüme başvurdum ve onaylandı. Hafriyat şirketi molozları kaldırmadığı için süreci ilerletemiyorum. Belediyeye, kaymakamlığa her yere başvurdum ama geri dönüş alamadım. Başka bir inşaat şirketi de molozları kaldırmak için 400 bin TL istiyor. Molozlar kaldırılmış olsaydı, ben bu parayla evin temelini yapabilirdim. Deprem sonucu bir sürü kaybımız var. Molozları kaldırmak için o kadar para veremiyorum” dedi.

“YENİ BİR YUVA KURMAK İSTİYORUZ”

İnşaata başlayabilmesi için molozların kalkması gerektiğini ifade eden Bağcı, “Oldukça mağduruz. Burası 4 daire bir binaydı. Gördüğünüz gibi çok güzel bir görüntümüz var. Bir konteyner boyunda duvar bırakıp moloz bıraktılar. Bütün binanın temellerini, demirlerini alıp gittiler. Yardım bekliyoruz. Yani bu konuda bize bir geri dönüş sağlaması için. Bu sadece benim sorunum değil. Bunun gibi bir sürü kişi var ama sesini duyuran kimse yok. Bu konu hakkında yardım istiyoruz. Burada yeni bir yuva kurmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.