BAĞIŞI YAPILAN FİDANLAR ANTAKYA’DA KULLANILACAK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tema Vakfı tarafından geçtiğimiz günlerde yıkım çalışmaları sırasında kepçe ile yok edilen ağaçlar ve devamında olan gelişmeler ile alakalı yapılan açıklamada; ”Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan Kışlasaray Mahallesi’nde enkaz kaldırma işlemleri devam ederken Çiçek Apartmanı önündeki iki ağacın kepçe ile yok edildiği ve ilgili firmanın TEMA Vakfı’na fidan bağışı yaptığı yönündeki haberleri dün gece geç saatlerde üzülerek öğrendik.

Ağaç kesimi dün sabah saatlerinde gerçekleştirilmiştir. Fidan bağışı işlemi ise akşam saatlerinde web sitemiz üzerinden elektronik olarak yapılmış ve sistemden otomatik olarak elektronik sertifika iletilmiştir. Bağış yapan firma öncesinde bizimle iletişime geçmemiş, bağışın neden yapıldığına dair tarafımıza herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

Sebebi ne olursa olsun bu ağaçların yok edilmesi, çevresindeki yaşamın ve kent belleğinin yok edilmesi anlamına gelmektedir. Şüphesiz ki TEMA Vakfı’nın bu durumu kabulü söz konusu olamaz.

Durumun anlaşılması sonrasında ilgili firma ile iletişim kurularak bağışın Hatay’da yapılacak ağaçlandırma çalışmaları için kullanılması konusunda mutabakat sağlanmıştır. Aksi durumda Vakfımıza yapılan bağışın iade edilmesinin planlandığını da bildirmek isteriz.

Şubat ayında gerçekleşen ve hepimizi derin üzüntüye boğan deprem felaketinde büyük yara alan illerimizden olan Hatay’ın ve Hatay halkının her zaman yanında olduğumuzu bu üzücü vesile ile tekrar belirtmek isteriz. Hatay’da ve ülkemizin her köşesinde ağaçlandırma ve koruma çalışmalarımıza var gücümüzle devam edeceğiz.” denildi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.