MHP HATAY’DA M. FEVZİ ALTAY GÜVEN TAZELEDİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Milliyetçi Hareket Partisi 14.Olağan İl Kongresi yoğun katılım ile gerçekleşirken tek liste ile seçime gidilen kongrede mevcut başkan Mehmet Fevzi Altay yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Divan başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edip Semih Yalçın’ın yaptığı ,MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı,Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül,Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli ve Yüksek Hukuk Enstitüsü Hatay Şubesi Başkanı Mehmet Bilgili’nin divan kurulunda yer aldıkları Hatay Milliyetçi Hareket Partisi 14.Olağan İl Kongresi Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.Daha sonra aziz Şehitlerimiz ve Deprem şehitlerimiz için Kuranı Kerim Tilaveti okunarak dua yapıldı.

Hatay Milliyetçi Hareket Partisi 14.Olağan İl Kongresinde okunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajı ayakta alkışlandı.

Programın sunucusu Ahmet Kaan Tarhan tarafından okunan Faaliyet ve Mali raporun okunması ile devam edilen kongrede yapılan oylamada Faaliyet ve Mali raporu ibra edildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Fevzi Altay yaptığı konuşmasında; “Sayın genel başkan yardımcım; öncelikle şahsınıza, kongremize teşriflerinizden dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Zatınıza ve zatınızın şahsında tüm misafirlerimize ve gönüldaşlarımıza hoş geldiniz der, saygılar sunarım.

Biz 6 şubatta bir kıyamete tanık olduk. Yaşadığımız büyük deprem felaketi sonrası yakınlarımızı, dostlarımızı, canlarımızı kaybettik. Şehirlerimiz inanılmaz derecede yıkıma uğradı. Bugün kongremize ev sahipliği yapan kadim şehrimiz, 40 asırlık Türk yurdu Hatay, felaketten en fazla etkilenen il konumundadır maalesef…Ama ayaktayız…

Devletimizin gücüne, milletimizin feraset ve yardımseverliğine felaketin ilk gününden bu yana tanık olmamız hayata tutunmamız noktasında en büyük moral kaynağı olmuştur. Korku, endişe ve acılarımızı ömür boyu unutmak mümkün olmayacaktır. Ancak, hayat devam ediyor. hayatın bu akışı içerisinde siyasetin yeri de inkar edilemez bir gerçektir…Bu manada, bugün yapmakta olduğumuz kongre, birbirini çok özleyen bizleri de bir araya getirdiği için ayrı bir değer arz etmektedir. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi sonsuza dek muhafaza eylesin…

Sayın genel başkan yardımcım; Tarih, hafızadır. Tarih, şuurdur.

Tarih, kimliktir…Tarih bilinmezse; hafıza boş kalır, şuur esir olur, kimlik kişilik kaybına uğrar…

Şuuru diri tutmak için; mensubiyet hissiyatıyla bağlı olunan siyasi yapının da tarihi çok iyi bilinmeli, idrak edilmeli, ortaya koyduğu politikalar hiç bir zaman tartışılmamalıdır.

Bizler milliyetçi hareket partisinin mensuplarıyız, ülkücüleriz…

Bu partinin mensubu olmak ve kendimizi ülkücü olarak tanımlamak; bir takım sorumlulukların da farkında olunmasını ve bu sorumlulukların davranış olarak sergilenmesini gerektirir…

Davamızın, Türk milliyetçiliği davasının her zaman ilk öncelik olması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı, bu sorumluluk bilincine bağlıdır; ki her ülkücü bu konuda üzerine düşen vazifenin farkındadır….

Milliyetçi hareket partisi sadece bir tabela partisi değildir.

iktidar olmadan da, ülke meseleleri ve çözümleri noktasında nasıl muktedir olunabileğini gösteren; geçmiş tarihi; günümüze referans olacak şekilde, ülkemiz geleceğini de şekillendirecek; vatan ve mukaddesat uğruna verilen mücadelelerle bezenmiş bir siyasi oluşumdur.

Türk siyasetinin baş aktörü Milliyetçi Hareket Partisidir.

Yüksek idealleri uğruna; ülkenin sıkıntıya düştüğü her durumda, milli ve manevi müşterekleri olan muhataplarına destek vermekten de kaçınmamıştır.

Bu desteğin en somut örneği Cumhur ittifakıdır. Cumhur ittifakı, müstemleke sevdalılarına karşı dik duruştur.

Cumhur ittifakı bölücülüğe karşı bir kaledir.

Cumhur ittifakı Türkiye’nin aydınlık yarınlarının teminatı…

Dostun gururu, düşmanlarımızın da korkulu rüyasıdır…

Biz inanıyoruz ki; Türkiye cumhuriyetinin ikinci yüzyılı ülkemizin terör belasından tamamıyla arındığı, Ekonomik olarak ta müreffeh bir toplumun tesis edildiği dönem olacaktır.

Kimse kovanımıza çomak sokmasın, kimse milliyetçi hareket partisi çatısı dışında bizim adımıza siyaset yapmasın.

Kimse bizim üzerimizden kendine menfaat sağlamasın, kimse ülkücünün sabrını sınamaya kalkmasın…

Kimse de; kime, niye destek verdiğimizi sorgulama gafletine düşmesin.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin dışarıdan gazel okumalara karnı toktur.

Bunun tersi şeklinde davrananlara, zillete endeksli anket firmalarını da yanlarına koyarak demokratik yollardan boylarının ölçüsünü vermeyi de çok iyi biliriz.

Nitekim, mayıs ayında ki milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri bunun en yakın ve somut örneğidir.

31 mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde de; Milliyetçi Hareket Partisinin ve Cumhur ittifakının başarısı için her türlü gayret ve mücadeleyi sergilemeye kararlıyız.

Bu kararlılığımız göreceksiniz ki, Hatay büyükşehir belediye başkanlığının da cumhur ittifakı tarafından kazanılması neticesini doğuracaktır…

Sayın genel başkan yardımcım; sözlerimin neticesinde şahsınızı tekrar saygıyla selamlıyorum; kongremizi şereflendiren Cumhur ittifakı il başkanlarımıza, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, kadın ve gençlik teşkilatları mensuplarına, muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve mensuplarına, gönüldaşlarıma, hanımefendilere ve beyefendilere, özellikle de basın emekçilerimize teşekkür ediyorum.

Başbuğumuz Alparlan Türkeş’in izinde, Genel başkanımızın emrinde ,Türk milletinin hizmetinde olmayı varlık sebebi bilen herkese selam olsun.

Ne mutlu türküm diyene… “dedi.

 

Daha sonra yapılan Parti il başkanlığı ve yönetim kurulu seçimlerine tek liste ile giren mevcut başkan Mehmet Fevzi Altay oyların tamamını alarak yeniden başkanlığa seçildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edip Semih Yalçın’ın anosu ile tek tek sahneye çağırılan yeni yönetim kurulu üyeleri İl Başkanı Mehmet Fevzi Altay ile birlikte salondakileri selamladılar.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.