HERŞEY ‘ÇOCUKLAR GÜLSÜN’ DİYE

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş / Pazarcık’ta yaşanan 6 Şubat depremi sonrası deprem bölgelerinde saha çalışmalarında yer alan, depremzedelerin yanında olan, ihtiyaçların duyulabilmesi için her platformda sesini yükselten Gülben Ergen, başkanı olduğu ve daha önce 45 Anaokulu açılışı gerçekleştirdiği Çocuklar Gülsün Diye Derneği ile tekrar deprem bölgesine döndü.

6 Şubat sonrası çağrıda bulunduğu “11 Afet Bölgesinde 11 Anaokulu” açma sözünü bir bir yerine getiren Gülben Ergen ve Çocuklar Gülsün Diye Derneği; Kırıkhan’da Anaokulu açtı. Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin başlatmış olduğu ve adını depremde hayatını kaybeden Taha Duymaz’dan alan anaokulu Kırıkhan Özyörük Mahallesi’nde açıldı.

Açılışa Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sanatçı Gülben Ergen ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Savaş, açılışta yaptığı konuşmada; “Çocukların sevinçleriyle açılışını gerçekleştirdiğimiz anaokulu, Cumhuriyetimizin 100. yılına imza atacak ve miniklere umut aşılayacak. 

Yapımında emeği geçen başta Gülben Ergen ve Çocuklar Gülsün Diye Derneği’ne hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.