HATSU HATAY’IN TÜM İLÇELERİNE EŞİT HİZMET GÖTÜRÜYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Daire Başkanı Muhammet İkbal Polat, Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli ile görüşerek ilçedeki içme suyu ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi.

6 Şubat sonrası yaşanan zorlu süreci en iyi şekilde yönetmeye çalışarak mağduriyet yaşayan Hatay halkının sorunlarını tespit ederek çözüm odaklı çalışma yaptıklarını belirten HATSU Daire Başkanı Polat, tüm ilçelere eşit hizmet götürdüklerini söyleyerek; Başkanımız Lütfü Savaşı’n çabalarıyla Hatay’ın tüm ilçelerinde içme suyu problemini giderme amaçlı çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Polat, yapılan bazı çalışmalarla ilgili ise şunları söyledi :

“Defne ilçemize bağlı Dursunlu Mahallesi’nde su iletimini daha güçlü bir şekilde sağlamak adına yeni sondaj kuyusu açıldı. Açılan kuyudan saniyede 10 litre su elde ediliyor. Bağlantı ve hijyen çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte su iletimi sağlanacak.

Yine Defne ilçemize bağlı Çınarlı Mahallesinde bulunan vatandaşlarımızın suya daha kolay ulaşabilmeleri için Çökek Mahallesindeki içme suyu deposundan hat inşası gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda 1500 metre hat döşendi.

Yaklaşan kış mevsimi dolayısıyla vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için Antakya ilçemize bağlı Odabaşı Mahallesi’nde su iletimini sağladığımız tesislerdeki elektrik aksamlarında bakım onarım ve yenileme çalışması gerçekleştiriliyor. Sigortalar, atlama kabloları, kompanzasyon kontaktörü, kondansatör, besleme kablosu ve akım trafosunu yenilendi.

Bunların yanısıra, daha önceden şebekesi olmadığından dolayı yüksek kesimlerdeki evlere su çıkmadığı için Erzin Gökdere Mahallesinde 400 metre içme suyu hattı döşemesi yapılıyor.

Su iletimini kayıpsız ve sağlıklı şekilde sağlamak için Mahallede şebekesi olmayan bölgeler için 400 metre yeni hat çalışması gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımız sonunda meskenlerimizin su problemini ortadan kaldıracağız” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.