ALTINKAYA’DA MEVLİD-İ NEBİ ETKİNLİĞİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altınkaya İlköğretim Okulu tarafından Peygamberimiz (SAV)’in dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesi dolayısyla düzenlenen Mevlid-i Nebi programı Altınkaya çok amaçlı salonunda yoğun katılım ile gerçekleşti.

Altınkaya mahalle sakinlerinin salonun tamamını doldurdukları programa Altınözü İlçe Müftüsü Yahya Okşar,Altınözü Müftülüğü Baş Vaizi Ali Bahadır Özdemir,Altınözü Milli Eğitim Şube Müdürü Nizamettin Bolat,Altınkaya İlköğretim Okul Müdürü Onur Büyükaşık,Altınkaya Mahalle Muhtarı Süleyman Açıkgöz, Altınkaya İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Altınkaya İlköğretim Okulu öğretmenleri Şükrü Köleoğlu ve Sefa Kavasoğlu’nun sunuculuğunu yaptıkları program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Altınkaya İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Yusuf Yahya’nın okuduğu Kuranı Kerim Tilaveti ile devam eden programa günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalarını yapmak üzere Altınözü Milli Eğitim Şube Müdürü Nizamettin Bolat ve Altınözü İlçe Müftüsü Yahya Okşar kürsüye geldiler.

İmam Hatip öğrencilerinin “Gel Ey Nebi” şiirini okumalarının hemen akabinde sahneye gelen öğrenciler tarafından Dünyaca ünlü filozof ve Bilim adamlarının Hz.Muhammed (SAV) hakkında söyledikleri sözleri okudular.

Okulun ilahi grubu tarafından seslendirilen İlahi Dinletisi konuklara duygu dolu anlar yaşatırken programa kısa film gösterimi ile devam edildi.

Peygamber efendimizin hayatı ile ilgili bilgi yarışması, Peygamber efendimiz ile ilgili şiir yarışması, Peygamber efendimize mektup yazma yarışması ve Mevlid-i Nebi konulu pano düzenleme yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından teslim edildi.

Altınkaya İlköğretim Okulu Mevlid-i Nebi programı Altınözü Müftülüğü Baş Vaizi Ali Bahadır Özdemir tarafından yapılan hatim duası ile son buldu.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.