HATSU, UZUN ÇARŞI VE ALTINÖZÜ’NDE İÇME SUYU PROBLEMİNİ ÇÖZÜYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), eskiden döşenen içme suyu hatlarının depremin de etkisiyle oluşan problemleri gidermek adına çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

Çalışmalarını Antakya’daki tarihi Uzun Çarşı ve Altınözü’nde sürdüren HATSU ekipleri, içme suyu ihtiyacının giderilmesi adına yaptığı çalışmalarda toplam 3 bin 500 metre içme suyu hattı döşemesi gerçekleştirdi.

HATSU yetkililerinden yapılan açıklamada; “Antakya ilçemize bağlı Meydan Mahallesi ve Uzun Çarşıda yaşadığımız depremlerden sonra zarar gören içme suyu hatlarını yenileyerek uzun çarşıyı yeniden canlandırmak ve esnafımızı kalkındırmak adına çalışmalarımız devam ediyor. Çalışma kapsamında toplamda 2000 metre hat döşemesi gerçekleştirdik.

Altınözü ilçemize bağlı Fatikli Mahallesi’nde yeni açılan işyerlerinin su ihtiyacını karşılamak için 1500 metre içme suyu hattı döşemesi yapılıyor” denildi.

Bilindiği gibi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da ‘HATSU kadar çalışan başka bir kurum yok’ diyerek; kurumun iş yükünün arttığını, yıkım ekiplerinin şehrin altyapısına verdiği zararları da onarmaya çalıştıklarını belirtmişti.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.