DEPREMZEDELERİN YAĞMURLA İMTİHANI KIŞ GELMEDEN BAŞLADI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antakya’da bulunan bazı konteyner kentleri ve prefabrik işyerlerini su bastı.

Altyapısı tamamlanmadan, alalacele yapılıp dağıtılan konteyner kentlerin bir çoğunda kilitli parke taşı bile yok. Yağan yağmur suları konutların içine giriyor, prizlerden içeri giriyor. Elektrikten kaynaklı yangın riskinin olduğu konutlarda vatandaşların kayıt altına aldıkları onlarca şikayet söz konusu. Özellikle Küçük çocuklu ailelerin yaşadıkları bu durum birçok kesimden tepki topladı.

Depremzedeler için yapılan ve yaşam alanı olarak belirlenen konteyner kentlerden Emlak Konut konteyner kentinde yaşayan depremzedeler, yağan yağmura teslim olurken, birçok prefabrik işyeri de sular içinde kaldı.

Yetkililerden acil çözüm bekleyen depremzedeler, yapılan konutların ve işyerlerinin kış mevsimine uygun yapılmadığını dile getirerek “Nedir bu çektiğimiz, bize reva görülen bu mu? AFAD neden görmezden geliyor yaşananları? Daha kış gelmeden işkence çekmeye başladık bile. Kışın neler yaşanabileceğini şimdiden görmüş olduk. Yetkililer biz depremzedelerin yaşam alanlarında çalışma yapmalı. İnsanca yaşamak bizim de hakkımız” diyerek tepki gösterdiler.

 

 

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.