HATSU, GÜNAH KEÇİSİ Mİ İLAN EDİLİYOR?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deprem felaketinde en ağır yıkımı yaşayan Hatay’da moloz yığınları arasında yaşamaya çalışan vatandaşlar su sorunuyla da savaşmaya başladı. Siyasetin gölgesinde kalan sorun için binlerce vatandaş sosyal medya hesaplarından çığlık olmaya çalıştı.

Bunun yanısıra HATSU’ya tepkiler çığ gibi büyüdü ve susuzluğun asıl kaynağının Hatay Büyükşehir Belediyesi Su Ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) olduğu düşünüldü.

ANTAKYA VE REYHANLI’DA SU VANALARINA KOMPLO

Antakya’ya bağlı Kuruyer Mahallesi’ne su iletimi sağlayan vananın kırılarak üzerine bir insanın kaldıramayacağı büyüklükte kaya parçasının konulması, aynı olayın Reyhanlı’nın Yeşilova Mahallesi’nde meydana gelmesi akıllara bunun bilinçli bir şekilde yapıldığını getiriyor.

Bunun yanısıra yıkım ekiplerinin bilinçsiz ve kural tanımadan yaptıkları çalışmalarla şehrin altyapısına zarar verdiği, birkaç kilo demir için su borularının tahrip edildiği de gözlerden kaçmıyor. Geçtiğimiz günlerde Kuzeytepe Mahallesinde TEDAŞ ekiplerinin yaptıkları çalışma sırasında su borularının zarar görmesi nedeniyle mahalleye su verilememişti. TEDAŞ ekiplerinden kaynaklanan arızayı HATSU ekipleri gidererek Mahallenin su iletimi sağlandı. Yine elektrik kesintisi kaynaklı bir çok bölgede su iletimi sağlanamadığından tepkiler HATSU’ya geliyor. Oysa su iletimini sağlayan pompaların elektrikle çalıştığı ya unutuluyor ya da bilinçli bir şekilde yaygara çıkartılıyor.

DEPREMDEN BU YANA 126.231 METRE İÇME SUYU HATTI İNŞA EDİLDİ

6 Şubat’tan bu yana Hatay’ın birçok noktasına 126.231 metre içme suyu hattı inşa ettiği bilindiği halde bir kurumun üzerine bu kadar gidilmesi ve seçim sürecine girdiğimiz şu dönemde, vatandaşları susuz bırakma uğruna HATSU üzerinden oynanan bu oyunlar yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

Tüm bu yapılan olumsuz eleştirilere HATSU Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat’ın cevabı ise şöyle oldu : “Yaşadığımız büyük acıların gölgesinde Hatay’ın her noktasına aynı özeni göstererek vatandaşlarımızı temiz ve içilebilir suya kavuşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizler hizmet için buradayız. Elimizdeki imkanları en iyi ve en verimli şekilde kullanarak Hatay’ın altyapısını yeniden inşa edeceğiz. Hatay’ımız için sıkı çalışıyoruz.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.