HARİTA MÜHENDİSİ KANTARCI, USÜLSÜZ ÇALIŞMALARA İSYAN ETTİ!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Harita Mühendisi Kenan Kantarcı, Hatay’da Valiliğin yasaklamasına rağmen Türk Silahlı Kuvvetler Caddesinde gerçekleşen yerinde demir ayrıştırmaya müdahale ederek çalışmayı durdurdu.

Gördüğü usülsüz çalışmalara yaptığı müdahaleler ile bilinen Kenan Kantarcı; “Bugün kendi işim ile ilgili çalışmalar yapmak üzere bu bölgeye geldim.Tescilli yapıların arasında çalışma yapıldığını gördüm ve Hatay’da Valiliğin yasaklamasına rağmen burada çalışan arkadaşların binanın demirlerini yerinde ayrıştırma yaptıklarına şahit oldum. Her zaman olduğu gibi duyarlı bir vatandaş olarak yapılan bu işe müdahale ettim. Yerinde yapılan bu çalışmalar maalesef çevrede bulunan az hasarlı binalara zarar vermektedir. Hatta hemen yanında bulunan Latife Hanım Anaokulu’nun duvar taşları dökülmeye başlamış bile. Yıkım ekibinden başka hiç kimse yok sahada. Daha öncede çok haykırmıştım Tescilli Tescilsiz her taraftan yıkımlar devam ediyor hem de kontrolsüz bir biçimde. Yine haykırıyorum aynı şekilde devam ediliyor ve Kültür Bakanlığı yetkilileri maalesef buralarda da yoklar. Birileri bu duruma dur demeli. Kesinlikle ağır cezalık bir suçtur bu. Hukuki bir durum var ortada ve yetkililere sesleniyorum; Kültür Bakanlığının görevlileri neredeler?” dedi.

HEPSİ BİR AVUÇ BAKIR İÇİN..          Antakya’da bulunan Bekir Karabacak köprüsü civarında da usülsüzlük tespit eden Kantarcı, bakır elde etmek için yakılan kablolardan çıkan dumanı gördüğünde de “Asbest yetmedi bir de isli dumanlı hava solutturma sevdası… 

Kabloların plastiğini yakarak bakırı elde etme sevdanızı şehrin ortasında yapmak zorunda mısınız?

Sizleri artık Allah’a havale etmekten başka birşey gelmiyor elden… Belanızı bulun ahlak fukaraları.” diyerek sert tepki gösterdi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.