VALİ MASATLI, GAZİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” ünvanının verildiği günün yıl dönümü, 2002 yılında çıkan kanun ile “Gaziler Günü” olarak kutlandı.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı da Gaziler Günü’nü kutladığı mesajda şu ifadelere yer verdi :

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır/toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. “Bugün vatanımızın bağımsızlığı ve milletimizin özgürlüğü için canlarını hiçe sayarak büyük fedakarlıkta bulunan kahraman gazilerimizi onurlandırma, onların aziz hatıralarını yad etme ve onlara şükranlarımızı bir kez daha ifade etme günüdür.

Bir milletin büyüklüğü, sahip olduğu tarihi olaylar, verilen mücadeleler ve bu uğurda can vermesini bilen insanların varlığıyla kaimdir.

Şehit ve Gazilerimiz; vatan sevgisinin, bağımsızlığın ve kahramanlığın en yüce temsilcileridir. Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz asil Türk milleti, tarih boyunca vatanı, bayrağı, inancı ve tüm mukaddesatı için canını bir an bile düşünmeden feda etmesini bilmiştir. Bu öyle bir kandır ki; “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım” diyebilenlerin ortaya koyabileceği cesaret ve kahramanlıktır. Millet olarak en büyük zenginliğimiz de böyle bir karaktere sahip olmamızdır ve hiç unutulmamalıdır ki; vatan, uğrunda ölmeyi göze alabilenlerin mirasıdır.

Bugün üzerinde huzurla yaşadığımız bu güzel vatanımız, şehit ve gazilerimizin bizlere bıraktığı en kutsal emanettir. Bu kutsal emanetin ehemmiyeti, günümüz dünyasında ve yaşadığımız coğrafyada her geçen gün kendini daha net hissettirmektedir. Tüm hassasiyetimizle bu emaneti, şehit ve gazilerimizden devraldığımız aynı ruh, aynı inanç ve aynı kararlılıkla koruyup gelecek nesillerimize gurur duyacakları bir vatan bırakmak hepimizin en öncelikli görevidir.

Devletimiz, vatanımızı bizlere emanet eden şehit ve gazilerimiz ile ailelerini kendi uhdesinde emanetine alarak Devlet olmanın büyüklüğünü ve vefasını her zaman ortaya koymaktadır. Öyle ki; dünyaları alsak da verilemeyecek kadar kıymetli vatanımızın her karış toprağında, şehit ve gazilerimizin destansı kahramanlıkları ve aziz hatıraları vardır.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin liderliğindeki Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde gazilerimizin kahramanlıkları ve vakur duruşu, bizlere ve sonraki nesillerimize de ilham kaynağı olacak ve vatanımızı aynı hissiyatla daha ileriye taşımanın yol ve çarelerini bulacağız. Millet olarak kutlu bir yolun neferleriyiz.

Bu duygularla 19 Eylül 1921’de Gazilik ünvanı alan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan, bayrak ve tüm mukaddes değerlerimiz için mücadele eden Gazilerimizden ebediyete irtihal edenleri ve şehitlerimizi rahmet ve hürmetle anıyor, hayatta olan Gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

Tarih, sizleri hep hayırla yad edecektir.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.