BM LİFE VAKFI’NDAN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA TABLET

featured
????????????????????????????????????
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hollanda’da Türk İş İnsanları tarafından kurulan ve faaliyetlerini başarılı bir şekilde yürüten BM Life Vakıf yönetiminden Koordinatör Mehmet Emin Ateş, BM Life Vakfı yönetim kurulu üyesi Mehmet Keskin, Kahramanmaraş depreminin Hatay’da yarattığı maddi ve manevi zararları birlikte aşmak için başlattığı kampanyada, hem kısa hem de uzun vadede destek girişimleri için Belen ilçesinde çalışmalarına devam ediyor.

BM Life Vakfı’ndan depremzedeler için 2. Etap Deprem Yardım Projesi kapsamında, Belen Belediye Başkanı Sayın İbrahim Gül’ü makamında ziyaret ederek, depremzede çocuklara tablet hediye etti.

Ziyaret programına Hollanda Ankara büyükelçiliğini temsilen Gaziantep Hollanda Fahri Konsolosu Bora Tezel, Mustafa Kemal Üniversitesi Doç. Dr. Hüseyin Kürşat Türkkan, Öğr. Üyesi İsa Kılıç’da programa eşlik etti.

“BM Life Hollanda’da kurulan bir vakıftır. Vakfımızın kuruluş amacı Hollanda’da yaşayan Türk’ler ve etnik kökenli insanlara, sürdürülebilinir ve ödenebilinir sağlık konusunda sağlık sigorta şirketleri ile sigortalılar arasında köprü vazifesi gören, bunun yanı sıra BM sigortam acentesinin Hollanda’da müşterilerine daha kapsamlı ve indirimli sağlık sigortalarına ulaşmasını sağlamaktır. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.6 ve 7.7 büyüklüğündeki depremde etkilenen 11 ilde, birçok insanın hayatını kaybettiği ve evleri ağır hasar alan deprem bölgesindeki depremzede vatandaşlara yardım edebilmek amacıyla geldiklerini ve Mustafa Kemal Üniversitesi Doç. Dr. Hüseyin Kürşat Türkkan, Öğr. Üyesi İsa Kılıç rehberliğinde 200 adet tabletimizi öğrencilerimize ulaştırdık. Bizlere destek olan Hollandalı kardeşlerimize ve sizin gibi kıymetli idarecilerimize çok teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.
Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ise anlamlı çalışmaları ve ziyaretlerinden dolayı BM Life Vakıf yönetimine teşekkür ederek, depremin ilk saatlerinden itibaren bu güne kadar yapılan çalışmaları anlattı, bizleri böylesine zor günümüzde destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.