İZZETTİN YILMAZ’DAN ESNAFA FAALİYET İZİN BELGESİ KOLAYLIĞI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antakya’da 6 Şubat deprem felaketinin yaralarını sarmaya devam eden Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, kent esnafını büyük bir yükten kurtaran müjdesini duyurdu.

Kentteki ekonomik durgunluğun kırılması, ticari hayatın canlanması için yakın zamanda konteyner ve prefabrik işletmelere geçici faaliyet izin belgesi verilmeye başlanacağını açıklayan Başkan Yılmaz, evrakları mevzuata uygun olan işletmelerden herhangi bir ücret alınmayacağını açıkladı. Kent esnafına büyük destek olacak müjde sevinç yarattı.

Başkan Yılmaz’ın Müjdesi Esnafı Memnun Etti.

Başkan Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Şehrimizde yaşadığımız depremler dolayısıyla ortaya çıkan müşkül durumun düzeltilmesi ve hayatın normalleşmesi ile ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi amacıyla ilçemizde yeterli sayıda kalıcı işyerleri yapılıncaya kadar Belediyemizce çadır, konteyner, prefabrik vb. geçici işyerlerine geçici faaliyet izin belgesi verilmeye başlanacaktır.

Bu kapsamda Antakya Belediyesi olarak evrakları mevzuata uygun olan Sıhhi işyerleri, 3.Sınif Gayrisıhhi işyerleri, umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile hazır beton santrallerinden herhangi bir ücret alınmayacaktır. Başvurular; Antakya Belediyesi odabaşı ek hizmet binasında bulunan Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne yapılacaktır” ifadelerine yer verdi.

Kentte her kesime yönelik çalışma gerçekleştiren Başkan İzzettin Yılmaz’ın müjdesini sevinçle karşılayan esnaflar Başkan Yılmaz’ın müjdesine çok memnun olduklarını belirterek Başkan İzzettin Yılmaz’a teşekkürlerini sundular.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.