BAŞKAN SAVAŞ “DEVLETİMİZ BİZE EN ÇOK BUGÜN LAZIM”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yayladağılı vatandaşlar ve muhtarlar ile bir araya geldi.

Turfanda, Çatbaşı, Çayır, Yukarıokçular, Bozlu, Şenköy, Sungur, Sürütme, Karacurun ve Güzelyurtlu mahalle sakinleriyle buluşan Savaş, toplantılarda vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

“DEPREM SADECE BİZİM DEĞİL TÜM ÜLKEMİZİN GERÇEĞİDİR”

Deprem sonrası yeniden yapılacak binaların dere yataklarına ve fay hatları üzerine yapılmaması gerektiğinin altını çizen Savaş, “Hatay’ın bütünlüğünü korumak en önemli ve öncül görevimizdir. Deprem sadece bizim değil, tüm ülkemizin gerçeğidir. Hatay, zemin ve kat sorunu önemsenmeden eski haliyle birebir aynı şekilde yapılmamalı. Aynı hatayı tekrar yapmak gelecek kuşaklarımızı ölüme terk etmek olur. Bilim ve teknikten faydalanarak Hatay’ı deprem gerçeğine uygun bir şekilde inşa edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“GELİRLERİMİZ VE SU ABONELİĞİMİZ YÜZDE 40’A DÜŞTÜ”

Numarataj, ilaçlama, su ve yol sorunlarının ilgili birimlerce çözülmesi için yetkililere talimat veren Başkan Savaş, “Deprem sonrasında şehrimizde meydana gelen tahribattan dolayı vatandaşlarınızın mağdur olmaması adına mevcut su aboneliklerini devam ettiriyoruz. Konteyner ve hatta çadırlara bile su aboneliği veriyoruz. Gelirlerimiz ve su aboneliğimiz yüzde 40’a düştü. Deprem sonrası bölgemizde yaşanan su sıkıntısını çözmek için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Rutin işleri değil, öncelikle acil işleri yapıyoruz. Yavaş yavaş ayağa kalkıyoruz.” ifadelerini kullanarak kaçak su kullanımı konusunda ise vatandaşların hassasiyet göstermesi gerektiğini söyledi.

“HATAY’DA 2 VEYA 3 TANE DAHA BELEDİYEYİ KAZANACAĞIZ”

Depremin sıkıntısını en fazla çeken ilin Hatay olduğunu hatırlatan HBB Başkanı Savaş, ” Vergi ödemede en önde olan, üstüne bir de vergisine en sadık illerden biriyiz. Ancak hizmet almada maalesef, en sonlardayız. Devletimiz bize en çok bugün lazım. Sadece devletimizin destek ve imkânlarıyla bu şehri ayağa kaldırabiliriz başka türlü olmaz.” diyerek kamu kurum ve kuruşlarına Hatay’ı unutmamaları çağrısında bulundu.

2024 Yerel Seçimleri ‘ne de değinen Savaş, “Başta büyükşehir belediyesi olmak üzere önümüzdeki yerel seçimlerde Hatay’da en az 2 veya 3 tane daha belediyeyi kazanacağız. Bu da Büyükşehir Meclisinde lehimize çoğunluk oluşturacak ve daha sağlıklı kararlar almamızı sağlayacak. 14 yıldır Hatay’a hizmet etmek adına gayretle mücadele ediyorum, etmeye de devam edeceğim.” dedi.

“SINIRIMIZDAKİ HUZURSUZLUK BİZE KATKI SAĞLAMAZ”

Suriye’de yaşanan iç karışıklıklara dikkat çeken Savaş, “Sınırı olduğumuz Suriye’de çatışmalar son günlerde yoğun bir şekilde devam ediyor. Suriye’nin bölünmesi emperyalist güçlerin çıkarlarına uygun düşüyor. Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasını ve Suriye’ye bir an önce huzur gelmesini istiyoruz. Çünkü sınırımızdaki huzursuzluk bize katkı sağlamaz. ” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.