NEBİH NAFİLE, İSTANBUL’DA ‘ŞİİR GÜNLERİ’NE KATILACAK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şair-ozan Nebih Nafile, Ataşehir Belediyesi Uluslararası Nazım Hikmet Şiir Günleri’nde şiirlerini okuyacak, müzik, şiir, tiyatro, panel, şiir okuma etkinliklerinde katılımcı olarak yer alacak.

İstanbul Ataşehir Belediyesi, büyük şairimiz Nazım Hikmet’i anmak ve anlamak, dünyanın ve Türkiye’nin şairleriyle halkımızı buluşturmak amacıyla 5. Uluslararası Nazım Hikmet Şiir Günleri’ni düzenliyor.

Evrensel şairimiz Nazım Hikmet için ondan ve şiirinden aldığımız esinle ve “Yaşamak bir şiir gibi…” duygusunu hissettiren festival 7 Eylül’de başlayacak ve 8-9-10 Eylül 2023 tarihlerinde devam edecek. Müzik, şiir, tiyatro, panel, şiir okuma etkinliklerinin yer aldığı İstanbul Ataşehir Belediyesi Uluslararası Nazım Hikmet Şiir Günleri’nin beşincisine şair Nebih Nafile katılım sağlayacak. Usta şairimiz Ataol Behramoğlu’nun onur konuğu olacağı buluşmaya, 6 Şubat asrın felaketinden dolayı Ankara’ya yerleşen Antakyalı şair Nebih Nafile, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Şiir Günleri Yönetmeni Haydar Ergülen tarafından davet edildi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.