BELEN BELEDİYESİ’NDEN TEK POTA BASKETBOL TURNUVASI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl ilki düzenlenecek olan Belen Belediyesi 3×3 tek pota basketbol turnuva kayıtları başladı.

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül turnuva ile ilgili yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi. “Yaşadığımız deprem felaketinin ardından psikolojik anlamda çok fazla etkilenen gençlerimize yönelik 3×3 tek pota basketbol turnuvamızın bu yıl ilkini düzenlemenin çalışması içerisindeyiz.

Belen belediyesi olarak gençlerimizin sosyalleşmesi, enerjilerini atmaları ve mücadele ruhlarının gelişiminde önemli bir rol oynayan ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştıran sporun, yaşamlarına girmeleri adına bu etkinliği düzenliyoruz. Şimdiden turnuvamıza katılacak olan takımlarımıza başarılar diliyor. Çarşamba gününe kadar turnuvaya katılım belgelerini teslim etmelerini, önemle rica ediyorum.

Başvuru Tarihi: 24-30 Ağustos

Turnuva Tarihi: 9-10 Eylül 2023

Yer: Fatih Mahallesi Basketbol Köyü

Ödüller: Erkek Şampiyonu 3000 ₺ , Kadınlar Şampiyonu 3000 ₺

Belen Belediyesi 3×3 tek pota basketbol turnuvası oyun kuralları:

Maça başlayacak olan takımı yazı tura atışı ile belirlenir. Tutulmuş top (hava atışı) durumunda top, hücum sırası olan takıma verilir.

Takımlar 15+ kadınlar ve 15+ erkekler yaş katagorisinden olmak koşuluyla 3 asil bir yedek (tercihen) oluşur. Takımlar oyun sırasında en az 3 oyuncu ile hazır bulunmalıdır.

Oyun süresi 10 dakikadır ve süre bitmeden 16 sayıya ulaşan takım kazanmış olur. Her takımın 1 mola hakkı vardır. Eşitlik durumunda uzatmada 2 sayı yapan ilk takım maçı kazanır.

Müsabakalarda FİBA 3*3 basketbol oyun kuralları geçerlidir.

Takımlar, takım formalarıyla katılmak zorundadırlar.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.