MİMAR BÜNYAMİN DERMAN’IN ‘HATAY KENTSEL TASARIM PROJESİ’ TANITILDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen’in katılımıyla Hatay’da deprem sonrası nasıl bir plan izleneceği gündem maddesinin yeraldığı Mimar Bünyamin Derman’ın Hatay Kentsel Tasarım Projesi toplantısı düzenlendi.

MKÜ Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Gürgen’in yanısıra Hatay Valisi Mustafa Masatlı, GEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Oğulbalı, milletvekilleri, ilgili kurum ve kuruluş müdürleri, oda ve dernek başkanları katıldı.

Mimar Bünyamin Derman’ın Hatay Kentsel Tasarım Projesi’nin örnek bir proje olduğunu vurguladığı toplantıda, genel itibarıyla Hatay’da ne durumda olunduğu ve en yakın zamanda ilimizi kalkındıracak kentsel tasarım projelerinin devreye gireceği konuşuldu.

Olası projelerle ilgili istişarelerde bulunularak gerekli notların alındığı toplantıda özellikle depremde en fazla etkilenen Hatay’da yıkılan ve enkazı kaldırılan binalarla ilgili soru işaretlerinin kaldırılması için gerek Valilik, gerek ilgili Bakanlık ve gerekse de ilgili kurum ve kuruluşların üzerine düşen görevi bir plan dahilinde hiçbir aksamaya mahal vermeyecek şekilde yerine getirmek için çalıştıkları ifade edildi.

Hatay’ı tekrar ayağa kaldırmak için herkesin elinden geleni yaptığını ifade eden Vali Mustafa Masatlı, “Hatay’ımızın eski ihtişamlı günlerine dönmesi için Bakanlık dahil ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımız, taşın altına elini koymuş olup plan ve projeler dahilinde çalışarak bu yükümlülüğü omuzlamışlardır. Süreç, bir seferberlik sürecidir. Yepyeni bir anlayışla daha güvenli, depreme dayanıklı mimariyle yeniden bir Hatay inşa edeceğiz. Bunda kararlıyız. Devletimizin tüm tasarrufu da bu yöndedir” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.