GÖVCE “ORMAN KORUMA BİLİNCİ, EBEVEYNİN ÇOCUKLARI EĞİTİMİYLE BAŞLAR”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde artan orman yangınları içimizi de yakarken, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Özer Gövce, ormanların önemi hakkında çarpıcı bir tespitte bulunarak ‘6 ay yetecek oksijen için 38 trilyon dolar gerekirken, ağaçlar bunu bedavaya yapıyor’ dedi.

Dünyamızın bize en güzel armağanlarından biri de ormanlarımızdır diyen Gövce; “Yeşilin binbir tonuyla toprakların üzerini örten ormanlar, bir yandan tüm canlı yaşam için gerekli olan oksijeni sağlarken bir yandan da yüzlerce farklı tür canlıya ev sahipliği yapıyor. Maalesef biz insanların elinin değmesiyle yüzbinlerce yıldır varlığını devam ettiren ormanlarımız ise bugün tehlike altında.

Ormanları ve ağaçları korumak, onlara gereken değeri vermek ve geleceğe daha sağlıklı şekilde miras bırakılmalarını sağlamak için ebeveynler çocuklarına bunu anlatabilir. Çocuklarını orman koruma bilinciyle yetiştirmeleri, ebeveynlerin bu konuda verecekleri temel eğitimle başlar. Okuldan ya da farklı kurumların farkındalık çalışmalarından önce ailesinden bunu görerek yetişen çocuklar, büyüdüklerinde de ağaçları ve ormanları korumaya devam edeceklerdir.” diye konuştu.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.