HATAY HAVAALANI İLE İLGİLİ 5 SORUYA 2 CÜMLELİK YANIT

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde pisti kullanılamaz hale gelen Hatay Havalimanı’nı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun yanıtlaması talebiyle Hatay Havalimanı’yla ilgili beş soru soran Kara’nın soru önergesine iki cümlelik cevap geldi.

Uraloğlu soru önergesini, “Hatay Havalimanı 6 Şubat itibariyle hava trafiğine kapatılmış olup, 9 Şubat’tan itibaren yalnızca VFR (görerek uçuş) şartlarında ambulans, emergency, insani yardım, VIP ve askeri amaçlı olmak üzere helikopter uçuşları yapılmaktadır. Hatay Havalimanında etüt ve proje çalışmaları devam etmekte olup, tamamlanmasına müteakip pist, apron ve taksi yollarının yenilenmesine ilişkin kapsamlı bir çalışma yapılacaktır” sözleriyle yanıtladı.

Sorularına yanıt alamayan Yıldırım Kara, Bakan Uraloğlu’na tepki gösterdi. Konuya ilişkin bir basın açıklaması yapan Yıldırım Kara, “Hatay Havalimanı ile alakalı sorularımıza cevap alamıyoruz” diye konuştu.

Depremin üzerinden 6 ayı aşkın bir süre geçmesine rağmen Hatay Havalimanı’nın hala kullanılamaz halde olduğunu belirtti.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.