BİR AYDA 94 BİN NOKTADA İLAÇLAMA YAPILDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Depremin ilk gününden bu yana şehrin yaralarını sarmak amacıyla seferberlik gösteren Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde larva, kemirgen ve haşereye karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı İlaçlama Birimi, toplu yaşam alanlarında, çadırkent, konteynerkent ve birçok bölgede haşerelerin üremesini kontrol altına alınmak ve halk sağlığını tehdit edebilecek unsurları engellemek amacıyla kentin birçok noktasında sıkı önlemler alarak çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Hatay’ın her köşesinde teknik donanımlı araç ve deneyimli personelle haşereleri yok etmek amacıyla ilaçlamalar yapan Büyükşehir ekipleri ilaçlama çalışmalarını insan sağlığına da zarar vermeden bilinçli bir şekilde gerçekleştiriyor.

Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında HBB ekipleri depremden en çok etkilenen Defne’de 14 bin 897, Antakya’da 8 bin 193, İskenderun’da 14 bin 120, Samandağ’da 8 bin 725 ve diğer ilçeler de olmak üzere Hatay’ın tüm ilçelerinde toplamda 94 bin 775 noktada ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

HAŞERE İLE MÜCADELE İL GENELİNDE DEVAM EDECEK

Haşere ile Mücadele ve İlaçlama ekibi, büyük hassasiyetle gerçekleştirdiği çalışmalarına il genelinde devam edeceklerini bildirdi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.